Önce çiçeği, sonra şahadet haberi geldi

’da şehit olan Uzman Çavuş Cantürk’ün nişanlısı: Doğum günümde bana çiçek gönderdi ama aynı gün şehit oldu. Bu ellerimle gönderdim onu, artık başkasının elini tutamam

Giriş Tarihi: 14.4.2016
Önce çiçeği, sonra şahadet haberi geldi
'ın Hani ilçesinde teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sezgin Cantürk'ün (25) nişanlısı Aylin Şensöz duygularını SABAH'a anlattı. Kendi doğum gününde nişanlısı şehit düşen genç kız, saldırının olduğu gün nişanlısının kendisine çiçek gönderdiğini belirterek, "Ben artık başkasının elini tutamam" deyip gözyaşı döktü.

'BENİ DE ASKERE ALIN'
Diyarbakır'ın Hani ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk'ün nişanlısı Aylin Şensöz, Ordu- Havalimanı'nda şehidi gözyaşlarıyla karşılamıştı. Elinde nişanlısıyla birlikte çekilmiş fotoğrafın yer aldığı yastığı elinden bırakmayan Şensöz, "Benim doğum günüm senin ölüm günün oldu aşkım" diyerek gözyaşı dökmüştü. Genç kız dün de nişanlısının cenaze töreninde, Giresun İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk'e "Beni de askere alın, ben de şehit olmak istiyorum" diyerek törene katılanları duygulandırdı. Samsun'da hemşire olarak görev yapan genç kız, saldırının olduğu gün nişanlısının kendisine çiçek gönderdiğini belirterek şunları anlattı: "Saldırının olduğu gün evdeydim. Kapı çaldı, çiçekçi geldi ve elinde bir demet çiçek vardı. 'Abla bu çiçek size gönderildi' dedi. 'Kim gönderdi' dedim, 'İsmini bilmiyorum' dedi. Burak'ın gönderdiğini anlamıştım. Hemen aradım aşkımı ve teşekkür ettim. Doğum günümü hiç unutmazdı. Önce çiçeği sonra şehit haberi geldi."

'SEN ÖLMEDİN KALK GEL'
Olayı öğrendiği an dünyasının karardığını söyleyen Aylin Şensöz, "Benim gibi nişanlısı, eşi askerde veya polis olarak görev yapan çok kişi var. Onlar benim halimi anlar. Onların da sevdikleri cennete gitti. Onları da bu terör laneti yalnız bıraktı. Ben Burak'ımı hep seveceğim, bu ellerimle gönderdim onu, ben artık başkasının ellerini tutamam. O benim yüzümü okşardı, bana sarılırdı. Bana, 'Ben şehit olsam sen ne yaparsın' demişti. 'Beraber çok mutlu günlerimiz olacak, çocuklarımız olacak' derdim hep ama olmadı. Burak'ımın sadece dişi kırılmış, sen ölmedin hadi kalk, gel" diyerek gözyaşı döktü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce çiçeği, sonra şahadet haberi geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN