Mansur Yavaş ’den istifa etti

Giriş Tarihi: 16.4.2016 13:44 Güncelleme Tarihi: 16.4.2016 15:35
Mansur Yavaş CHP’den istifa etti

2014 yılında 'nin 'den transfer ettiği ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaptığı Mansvur Yavaş 2 yılı doldurmadan partiden istifa etti.

2014 yerel seçimlerinde 'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve çok az farkla seçimi kaybeden Mansur Yavaş, CHP'den istifa etti. Yavaş, istifa dilekçesini hem CHP Genel Merkezi'ne, hem de parti üyeliğinin resmen düşürülmesi için Yargıtay'a gönderdi.

kökenli olan, daha önce MHP'de iki dönem Ankara-Beypazarı ilçe belediye başkanlığı görevinde bulunan Yavaş, 2009 yerel seçimlerinde ise, MHP'den Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuş, ancak seçilemişti. Şansını 2014 yerel seçimlerinde, bu kez CHP'den deneyen Yavaş'ın az farkla seçimi kaybettiği açıklanmış, Yavaş ve ekibinin Yüksek Seçim Kurulu'na yaptıkları başvurular da sonuç vermemişti.

Yavaş, CHP'den istifasıyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Yavaş, "Bugünbasında CHP den istifa ettiğim yolunda haberler çıkmıştır. Ve bu istifa MHP kongresi ilişkilendirilmektedir. Adaylık süreci bittikten sonra karşılıklı nezaket içerisinde siyasete ara vermiştim. Bu yeni bir durum değildir" dedi.

MANSUR YAVAŞ CHP'DEN İSTİFA ETTİ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mansur Yavaş CHP’den istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN