Öğrencileri silahlı isyana teşvik etti

Akdeniz Üniversitesi Fakültesi’nin öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı. Kanbur’un öğrencileri silahlı isyana teşvik ettiği belirlendi

Giriş Tarihi: 16.4.2016
Öğrencileri silahlı isyana teşvik etti
FETÖ'cü akademisyen tutuklandı

Antalya'daki FETÖ soruşturması çerçevesinde, önceki gün üniversitede örgüt propagandası yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan Akdeniz Üniversitesi Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur, çıkarıldığı adliyede, "Terör örgütü üyesi olmak ve propagandasını yapmak" suçundan tutuklandı. Fakültedeki odasında yapılan aramada bazı belgelere ve hard disklere el konulan Kanbur'un, derslerde örgütün propagandasını yaptığı ve öğrencileri silahlı isyana teşvik ettiği belirlendi.

Silahlı isyan çağrısı yapan FETÖ'cü öğretim üyesi tutuklandı

'GEREĞİ YAPILACAK'

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, Kanbur'un tutuklandığı belirtilerek, "Milli güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları hakkında Başbakanlık Genelgesi ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlere ivedi başlanacaktır. Rektörlüğümüz konu üzerinde hassasiyetle durmaktadır" denildi. Kanbur hakkında, 2012'de de sınav sırasında öğrencilere, 'Azgine' ve 'Safsalake' adını verdiği hayali iki kadın üzerinden kurguladığı lezbiyen ilişkiyi ayrıntılı olarak anlattığı soru nedeniyle soruşturma açılmıştı. Hukuk Fakültesi öğrencileri Kanbur için üniversitede eylem yapmıştı. Bu arada merkezli 10 ilde eş zamanlı düzenlenen FETÖ/ PDY soruşturması kapsamında aralarında 2 muvazzaf askerin de bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı. 4 kişi de aranıyor.

ODASINDA ARAMA YAPILDI

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur'un fakültedeki odasında arama yapıldı. Bazı belgelere ve hard disklere el konuldu.

ANTALYA /SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencileri silahlı isyana teşvik etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN