Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'FETÖ ile mücadelenin önemli bir kısmı bitti'

Eski Emniyet Müdürü Avcı, FETÖ/PDY'nin hükümete muhalif tüm gruplarla irtibat kurabileceğini belirterek "Bulunduğu kabın şeklini alıyor. Onları provoke etmeyi deneyebilir" dedi.Avcı,ayrıca paralel yapıyla mücadelede en önemli kısmın tamamlandığını belirtti.

Giriş Tarihi: 18.4.2016 14:56 Güncelleme Tarihi: 18.4.2016 15:09
'FETÖ ile mücadelenin önemli bir kısmı bitti'

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, İzmir'de düzenlenen kitap fuarında katıldığı imza gününde yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) karşı yürütülen mücadelede epey yol alındığını belirtti.

FETÖ, HÜKÜMETE KARŞI HERKESLE İŞ BİRLİĞİ İÇİNE GİREBİLİR

Avcı, paralel yapının hükümete muhalif tüm gruplarla irtibatı bulunabileceğini kaydederek, "Hasım seçtiği, seçtiği hükümetle sorunları olan, hükümete muhalefet eden, hükümetle çelki içindeki her grupla iş birliği içine girebilir, o gruplarla irtibatlaşabilir. Hükümet başarısız olsun diye her konuyu kullanabilir. Her meseleyi suistimal edebilir çünkü onun böyle bir yapısı vardır. Geçmişte bu tip olaylarda aldığı rolleri biliyoruz. Bulunduğu kabın şeklini alıyor. Şu anda bulunması gereken şekil de hükümete muhalefeti olan her grupla iş birliği yapmak. Onları provoke etmeyi deneyebilir" diye konuştu.

MÜCADELENİN ÖNEMLİ BİR KISMI BİTTİ

Avcı, paralel yapıyla mücadelede en önemli kısmın tamamlandığını, paralel yapının kamuda, sivil toplumda, devlet içinde meşruiyetini kaybettiğini anlattı. Hanefi Avcı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ne halk ne kamu ne sivil toplum meşru kabul etmiyorsa, işleri 'gayrimeşru' tanımlanmışsa bence işin önemli bir bölümü bitmiş demektir. Bugün bu haldedir. Bugün paralel yapının ne sivil toplumda ne kamuda ne devlet içerisinde hiçbir meşruiyeti yok. Mücadelenin önemli kısmı bitmiştir. Bundan sonraki fiili operasyonlardır. Suçluluların ortaya çıkarılması, önünde cezalandırılmasıdır. Bu safha uzayabilir ama bence önemli safha bitirilmiştir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'FETÖ ile mücadelenin önemli bir kısmı bitti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN