Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli: "Alayına yeteriz"

Genel Başkanı dokunulmazlıklar konusunda AK Parti'ye destek vereceklerini hatırlattı. Bahçeli kongre iddialarıyla ilgili "Ne okyanus ötesi elemanları, ne siyasi senaristler şehit yadigarı bu kutlu çatıyı uçuramayacaklardır. Allah'ın izniyle alayına yeteriz, biz başarmaya karar verdik, yolumuza kim çıkarsa ezip geçeriz" diyerek parti içini karıştırmaya çalışan paralel yapıya ve muhaliflere sert çıktı.

Giriş Tarihi: 19.4.2016 11:04 Güncelleme Tarihi: 19.4.2016 12:48
Bahçeli: Alayına yeteriz

AKŞENER'İN YAPTIĞI TERBİYESİZLİKTİR

Genel Başkanı , grup toplantısı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, Genel Başkan adayı Meral Akşener'in "başparalelci" sözlerine çok sert tepki verdi. Bahçeli, "Disipline sevki kararına varırsak gereği yapılır. Bu kadar çirkin bir ifade söz konusu olamaz. İstanbul merkez olmak üzere 9 ilde çok sayıda operasyonlar yapılmakta. Bu kadar insanın bula bula başparalelcisi beni mi görmüştür? Bu nasıl bir terbiyesizliktir. Bu affedilemez. MHP liderine başparalelci diye terbiyesizlik yapılamaz" dedi. MHP'li muhaliflerin kurduğu heyetin çağrısı için Bahçeli, "Çağrı heyeti kimdir" diye yanıtladı.

Bahçeli'nin grup toplantısından başlıklar;

HDP İLE BERABER CHP'NİN İÇİNDE DE SESLERİ DUYUYORUZ

AK Parti dokunulmazlıkların kaldırılması için kanun teklifini TBMM'ye sunmuştur. Ak koyun, kara koyun ortaya çıkmalıdır. Teröre bulaşmış, teröriste yardım ve yataklık edenlerin dokunulmazlıklarının kaldırılması önceliklidir bizim için. Dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda HDP'nin malum itirazlarının yanı sıra 'nin içindeki bazı aykırı ve reddiyeci sesleri duyuyoruz. Şimdiden sudan bahanelerle dokunulmazlıklarının kaldırılmasının sesi yükselmektedir.

HATTA BUNLARI VATANDAŞLIKTAN ÇIKARALIM

Kimin hakkında ne iddia ediliyorsa Türk yargısı son ve kesin hükmünü vermelidir. MHP'nin durumu berraktır. Anamuhalefet lideri de AK Parti'nin teklifine destek vereceklerini açıklamıştır, hiçbir mazerete sığınmadan dokunulmazlıkları tek kalemde kaldıralım. Ucuz pazarlıklara kapılarak bu fırsatı kaçırmayalım. İşbirlikçileri doğruca adaletin önüne çıkaralım. Suçluların yakasına yapışalım. Hatta bunları vatandaşlıktan çıkaralım.

TERÖR DESTEKÇİSİ SİYASETÇİLERİ ADALETE TESLİM ETMEYECEĞİZ DE TURŞULARINI MI KURACAĞIZ?

Doğu ve Güneydoğu'da ne yaşanıyorsa, kapanmamış hesapların parmak izi vardır. Gerek PKK, gerek siyasi görünümlü kuklası HDP şer ve şiddet çetesidir.

Şimdi bazı kuşkularımızı soru şeklinde dile getirmek istiyor, herkesin üstüne düşmesini ümit ediyorum. HDP'liler, İran'ın siyasi ve askeri kanatlarıyla 2013-2014 yıllarında kaç defa görüştü? Hükümet haberdar mıdır? İran'ın barikat kurulması konusunda tavsiye alınmış, PKK aynen taklit etmiş midir? İttifaklar kurulurken hükümet bunu etkisizleştirme çabasında bulunmuş mudur? Terörist taziyesine katılacak kadar ahlakı budanmışların dokunulmazlıklarını kaldırmak için neyi bekliyoruz? PKK yedeklerini yargıya teslim etmeyeceğiz de turşularını mı kuracağız.

AB İLERLEME RAPORU TÜRKİYE'NİN HİÇBİR DEĞERİNE SAYGI DUYMAMIŞTIR

AB İlerleme Raporu kabul edilmiştir. Rapor Türkiye'nin hiçbir değerine saygı duymamıştır. Türkiye tarafından yok sayılmıştır. AB Parlamentosu, PKK'ya ortantılı güç kullanamasını yüzsüzce istemektedir. Evlatlarımıza yıkarlarken, canlı bombalar patlarken neler anlatmaktadır. Sırtını sıvazlayanlar bize insanlık mı öğretmektedir? AB Parlamentosu sözde Kürt sorunun çözüme ulaştırılarak ihanet sürecinin tekrar başlatılmasını, sözde Ermeni soykırımının tanınmasını istemiştir. Başka arzuları var mıdır?

ÜYELİK SÜRECİNİN YAVAŞLATILMAMASI TALEBİDİR

Skandal raporda PKK'nın terör örgütü listesinden çıkarılmasını istemiştir. Üyelik sürecinin yavaşlatılmaması talebidir. Raporda geri kabul anlaşması kapsamında vize muafiyetinin hazirana yetişmeyeceği anlaşılmaktadır. Hollandalı bir rapörtör aklınca 78 milyona ayar vermeye, hiza vermeye çalışmaktadır. Buna ne kadar tahammül ve sabır gösterilecektir? Katılım süreci derken, tekrar müzakere süreci tanımlamasına dönmesi AB'nin sinsi düşüncesini göstermektedir.

AB Parlamentosu yolsuzlukla mücadeleye öncelik verilmesi, kadına şiddet, basın özgürlüğüne değinmektedir. Doğru görüşler, fahiş yanlışlar arasında kaynayıp gitmektedir. AB raporunun bağlayıcığı yoktur ancak Türkiye'ye şaşı bakışı göstermesi bakımından ibretliktir. Böyle bir rezillik, teslimiyet nerede görülmüştür? AKP'nin teslimiyetçi politikaları bellidir.

ALMAN KOMEDYENE TEPKİ: HİÇBİR İNSAN AŞAĞILANAMAZ

Bir Alman komedyenin aşağılık şekilde saldırması dünün ihmal ve düşüncesizliklerin neticesidir. Özgürlük her kilidi açacaktır. İhanetin özgürlüğü, düşmanlığın özgürlüğü olamaz. Gülmek için hiçbir insan aşağılanamaz, hiçbir millet küçümsenenemez. Hiçbir rakibimizin yabancılar tarafından küçük düşürülmesinin yanında olamayız. MHP Türkiye'nin sevdalısı, Türkçülüğün muhafazacısıdır.

ALAYINA YETERİZ

Saklayacak bir ilişkimiz yoktur. MHP onun bunun oyuncağı olmayacak, iflasını kimse göremeyecektir. Köşelerini paralel kurşunu gibi kullananlar kullansın biz bildiğimizi okuyacağız. Ne okyanus ötesi elemanları, ne siyasi senaristler şehit yadigarı bu kutlu çatıyı uçuramayacaklardır. Allah'ın izniyle alayına yeteriz, biz başarmaya karar verdik.Yolumuza kim çıkarsa ezip geçeriz."

BAHÇELİ "ALAYINA YETERİZ"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli: "Alayına yeteriz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN