Çelik: Kürkçü'nün durumu ibretlik

Giriş Tarihi: 19.4.2016 23:28
Çelik: Kürkçü'nün durumu ibretlik

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Konseyi'nde Başbakan Davutoğlu'na 'İngilizce' olarak provokatif bir soru yönelten HDP'li Kürkçü'ye sert tepki gösterdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Avrupa Konseyi genel kurulunda soruları yanıtladı. PKK'lı terösitleri gerilla şeklinde niteleyerek operasyonlar hakkında soru soran HDP'li Ertuğrul Kürkçü'ye yanıt veren Davutoğlu, "Vatandaşımı korumak asli görevimdir ve bu mücadele siz isteseniz de istemeseniz de her Cumhuriyeti vatandaşı kendini güvenli hissedene kadar devam edecektir" dedi. Kürkçü'nün sorusunu İngilizce sorması konusunda eleştiride bulunan Davutoğlu, Türk başbakana Türkçe sormasını beklediğini söyledi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaşananlara dair resmi Twitter hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

Çelik'in açıklaması şöyle:

"Başbakanımız Cumhuriyeti adına AKPM'de konuşurken, provokatif ve gayrı meşru bir yaklaşım içeren soru HDP Mv Ertuğrul Kürkçü'den geldi. Bu derece gayrı meşru bir duruma şimdiye kadar 'nin azılı ve kadrolu düşmanları bile düşmedi..Bu derece ısrarla terör yandaşlığı ve Türkiye düşmanlığı yapmak ibretlik bir durum. Hiçbir siyasi ilke tanımadan Türkiye karşıtı olan ne varsa, onun yanında yer alan ve Türkiye'ye zarar vermeye odaklanmış bir siyaset tarzı ilk defa görülüyor.."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelik: Kürkçü'nün durumu ibretlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN