Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK’da çözülme ve kaçışın itirafı

Terör örgütü PKK elebaşı Bayık’ın il ve ilçeleri YPS’ye bırakmaları yönünde telsizden verdiği talimatın ardından örgütteki çözülme hızlandı.

Giriş Tarihi: 19.4.2016 09:47 Güncelleme Tarihi: 19.4.2016 10:29
PKK’da çözülme ve kaçışın itirafı

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre,'in Nusaybin ilçesinde köşeye sıkışan çok sayıda terörist, Bayık'ın talimatını da fırsat bilerek canlarını kurtarmak için kırsala kaçmaya başladı.

Teröristler, güvenlik kuvvetlerini yanıltıp yer değiştirmek için sis bombaları kullanıyor. İlçede bu nedenle yoğun Duman bulutu göze çarpıyor. .

'Bizi üvey görüyorlar'

Kaçmaya çalışan teröristlerin örgütün dağ kadrosundan, PYD/YPG mensubu oldukları, arkada bıraktıkları YPS mensubu teröristlerin güvenlik güçleriyle çatışmasından faydalanarak kaçmak için kazanmaya çalıştıkları tespit edildi.

Dağ kadrosundaki örgüt mensuplarının bu tutumunun, YPS'li teröristler arasında ciddi sorunlara yol açtığını belirten güvenlik güçleri, Bayık'ın telsizdeki talimatlarından sonra, YPS'li teröristlerin, "Bizi üvey çocuklar olarak görüyorlar. Bizi yem olarak görüyorlar"değerlendirmelerinin telsiz konuşmalarına yansıdığını kaydetti.

TESLİM OLAN TERÖRİSTLERDEN İTİRAFLAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK’da çözülme ve kaçışın itirafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN