Bilgi Üniversite'sinden büyük skandal

A Haber'in yorumcularından İdris Kardaş PKK, Esad ve FETÖ destekçilerinin baskısıyla Bilgi üniversitesinden atıldı. Bu konuyla ilgili Sabah.com.tr'ye özel açıklamalarda bulunan Kardaş "bombacıları aklayan bildirilere imza atmadığım için hakkımda linç kampanyası başlatıldı" dedi.

Giriş Tarihi: 20.4.2016 19:04 Güncelleme Tarihi: 20.4.2016 20:39
Bilgi Üniversite'sinden büyük skandal
Yazdığı twit ile, terör örgütü liderlerinden Duran Kalkan'ın kısa bir sure önce ilan ettiği "PKK & illegal sol örgütler birleşmesi videosuna" gönderme yaptığını ve saydığı örgütlerin Kalkan'ın ifade ettiği örgütler olduğunu da açıklayan Kardaş, başta PKK'lı, rejimi destekçisi ve Paralel Yapı elemanları olmak üzere binlerce kişi tarafından Bilgi Üniversitesi'nin resmi sosyal medya hesaplarına şikayet edilmişti.Yaşanan sistematik linç ve gösterme operasyonundan sonra İdris Kardaş'ın önce Koordinatörü olduğu departman kapatıldı, daha sonra Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü içindeki ofisi boşaltıldı. Kardaş'ın bugün de işine son verildi.

İDRİS KARDAŞ ''HDP PKK'YA SİLAH BIRAKTIRMALI''

KARDAŞ'A LİNÇ KAMPANYASI BAŞLATILMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde teröre destek veren ve devleti katil olmakla suçlayan 1128 akademisyenin imzaladığı bildiride 65'in üzerinde akademisyeni bünyesinde barındıran Bilgi Üniversitesi'nin terör ve şiddete destek veren isimler hakkında bir karar almaması, kamuoyu tarafından teröre ve şiddete karşı fikirleriyle tanınan İdris Kardaş'ı, hem de böylesine kapsamlı bir linç kampanyasının hemen arkasından işten çıkarması akıllarda soru işareti oluşturdu.TEPKİ YAĞIYOR
Çok sayıda isim, Kardaş'ı düşüncelerinden dolayı hedef göstermişti. Sosyal medya üzerinden binlerce kullanıcı, @BiLGiOfficial hesabı üzerinden alınan karara sert tepki gösterdi.

İŞTE İDRİS KARDAŞ'IN SABAH.COM.TR'YE ÖZEL AÇIKLAMASI

Gerçek katillere katil dediğim için, terörü ve canlı bombacıları aklayan bildirilere imza atmadığım için, her fırsatta sandığın, milli iradenin önemli olduğunu söylediğim için, darbeye çağıran yazılar yazmadığım için, Ekvador'daki depremi Cumhurbaşkanı'na bağlamadığım için, 7 Şubat'a, Gezi'ye, 17-25 Aralık'a darbe girişimleri dediğim için, Cumhurbaşkanı'na hakaret eden tivitler atmadığım için sürekli "Bilgi Üniversitesi'nde bu Adam'ın ne işi var" linçlerine maruz kaldım. Sonunda geçtiğimiz günlerde yine benzer bir linç kampanyası sonunda, mezun olduğum ve yıllarca çalıştığım Üniversitem, canlı bomba sevicilerinin, Esadcı şebbihaların, tüm Türkiye halklarına karşı savaş açan PKK ve diğer terör örgütlerinin savunucularının sözünü dinledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilgi Üniversite'sinden büyük skandal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN