Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KADEM 'daki cinsel istismar davasına müdahil oldu

KADEM 10 çocuğun ’da görev yapan bir öğretmen tarafından defalarca cinsel istismara uğradığı olayın davasına müdahil olduğu açıklandı. KADEM yaptığı açıklamada, "KADEM yönetim kurulu ve avukatları, mağdur müşteki çocukların ve ailelerinin yanında duruşmalara katılacak ve dava sürecini takip ederek şahsın en kısa sürede en ağır cezayı alması için çalışacaktır." ifadeleri açıklandı.

Giriş Tarihi: 20.4.2016 13:02 Güncelleme Tarihi: 20.4.2016 13:06
KADEM Karaman'daki cinsel istismar davasına müdahil oldu

10 çocuğun 'da görev yapan bir öğretmen tarafından defalarca cinsel istismara uğradığı olayın ilk duruşması yapılıyor. Hakkında "çocuğun nitelikle cinsel istismarı", "hürriyeti tahdit", "kasten yaralama" ve "müstehcen görüntüleri izletme" suçlarından 600 yıla yakın hapis cezası istenen şahıs, çocukları istismar ettiğine dair suçunu itiraf etmiştir.

KADEM AVUKATLARI MAĞDUR ÇOCUKLARIN YANINDA OLACAK

KADEM olarak, davasının ilk duruşmasına katılarak, istismar edilip hayatları karartılmış çocukların yanında duracağız. Sapığın en ağır cezayı alması, bu cezanın gelecekteki olayların önünü almak için bir emsal olması ve adaletin sağlanması için, KADEM avukatları mağdur çocukların avukatlarının yanında yer alacaktır.

Çok küçük yaşta böyle bir travma yaşamak zorunda bırakılmış, fiziksel ve psikolojik şiddete uğramış, masumiyetleri istismar edilmiş, adeta bir suç işlemişler gibi sessiz kalmalarına neden olunarak utandırılmış çocuklarımızın yaşadıkları psiko-sosyal manevi travmayı hafifletmeyecek olsa da, failin cezasının ibreti alem olması için KADEM davanın bir parçası olmak için elinden geleni yapacaktır.

EN AĞIR CEZAYI ALMASI İÇİN...

KADEM yönetim kurulu ve avukatları, mağdur müşteki çocukların ve ailelerinin yanında duruşmalara katılacak ve dava sürecini takip ederek şahsın en kısa sürede en ağır cezayı alması için çalışacaktır.

Toplumsal, ahlaki ve manevi değerlerimizin sapık, aşağılık zihniyetlerin gölgesinde yıpranmasına izin vermemek ve meseleyi siyasal alan açma hezeyanlarının üstünde tutmak için; orada olmayı, çocukların ve ailelerinin yanında durmayı kendimize görev addediyoruz.

#ÇocuklarDeğilSapıklarUtanacak

KADEM olarak ayrıca 19 Nisan Salı akşamı saat 21'de 'da #ÇocuklarDeğilSapıklarUtanacak etiketiyle bir hashtag kampanyası yürüttük. Bu kampanyayla ertesi gün yapılacak duruşmaya dikkatleri tekrar çektik.

Masum çocukların değil sapıkların utanç içinde yaşayacağı bir dünya için tüm kamuoyunun Karaman davasını gündemde tutarak, çocukların ve ailelerinin adalet arayışına ortak olmasını rica ediyor, bu sapıkların ellerini çocuklarımızın bedenlerinden çekene kadar mücadele edeceğimizi, tüm kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KADEM Karaman'daki cinsel istismar davasına müdahil oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN