Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdem'in değirmeninin suyu nereden geliyor?

Karşı Gazetesi G.Y.Y. ile D.Z. arasındaki skandal görüşmelerde adı geçen Ş.O. konuştu. Ş.O. Erdem’in çok ciddi din istismarı içinde olduğunu belirterek, “Bir takım maddi destekler alıyor. Bunun finansörü kim?” dedi.

Giriş Tarihi: 24.4.2016 10:31 Güncelleme Tarihi: 24.4.2016 11:25
Erdem'in değirmeninin suyu nereden geliyor?

Karşı Gazetesi'ne yönelik soruşturma kapsamında ortaya çıkan teknik takip konuşmaları Erdem'i bir kez daha ele verdi. Gazetenin Eski Genel Yayın Yönetmeni olan Erdem ile D.Z. arasında 'İki ki bunu bir yerde kessin' şeklinde adı geçen Ş.Ö., konuştu.

Ekonomik sıkıntıları vardı

Ş.Ö. Erdem'in gezi olayları öncesinde kiraladığı iş yerinin sahibi. Aynı zamanda bir seyahat şirketinin acentalığını yapan Ş.Ö. Erdem'in insanları kandırarak milletvekili olduğunu söylüyor. Ş.Ö. 25-30 yıldır 'nin içinde olduğunu belirterek "Ben Eren Erdem'i Gezi parkı olaylarından önce tanıyordum. Dükkanımı kiralamıştı. Dükkânda dış cephe işleriyle uğraştığını aynı zamanda kitap yazdığını söylüyordu. Ama hiçbir faaliyeti yoktu. Çok ciddi ekonomik sıkıntıları vardı. Kendisi sürekli hayal aleminde geziyordu" açıklamalarında bulundu.

DİNİ BİLGİSİ YOKTUR

Ş.Ö. konuşması şöyle sürdürdü, "Derken bir gün kendisini televizyonlarda gördüm. Erdem'in en çok dini istismar yapmasından dolayı rahatsızdım. Sonra bir gün ön seçimde CHP'den milletvekili adayı olduğunu gördüm. Ulusal bir gazetede yayınlanan "Allahperest sosyalist aday" haberine de bakıldığında kendisinin nasıl bir istismar içinde olduğu açıkça görülüyor. Bir takım cemaatlere göndermeler yapıyordu. Oradan bir takım maddi destekler alıyor. Ben bunu sorguladım. Dedim ki 'Arkadaşlar bu adam böyle böyledir. Bu adamın arka bahçesi kim? Bunu kim finanse ediyor?'" Ş.Ö. ayrıca, "Kendisinin Fetullahçı olmadığını ama Fetullahçıların onu kullandığını düşünüyorum. Genel Başkanımız Eren Erdem'i tanımazdı" diye konuştu. (Akşam)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdem'in değirmeninin suyu nereden geliyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN