Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu’ndan ve Rusya'ya Dağlık Karabağ eleştirisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan ve Rusya’ya Dağlık Karabağ eleştirisi geldi. ’ın başkenti Bakü’de Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı 7’nci Küresel Forumu’na katılan Çavuşoğlu, Dağlık Karabağ’da tarafının siyasi çözüm istemediğini ve ateşkesi ihlal ettiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 26.4.2016 19:24 Güncelleme Tarihi: 26.4.2016 19:43
Çavuşoğlu’ndan Ermenistan ve Rusya'ya Dağlık Karabağ eleştirisi

Çavuşoğlu, Rusya Başbakanı Medvedev'in Dağlık Karabağ konusunda Türkiye'ye yönelik iddialarını ise yersiz ve ciddiyetsiz bulduğunu söyledi.

Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı 7'nci Küresel Forumu'nun resmi açılışı 'ın başkenti Bakü'de yapıldı.

Foruma katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk ve Azerbaycanlı basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın savaşı destekleyen açıklamalarını eleştirdi ve tarafının siyasi çözüm istemediğini vurguladı.

"Azerbaycan'ın işgal edilmiş topraklarının sorumlusu olan kişilerden, olumlu yaklaşım beklemek, barışçıl çözüm beklemek fazla iyimserlik olur. Ermenistan siyasi çözüm istemediği için ateşkesi ihlal etmiştir. Azerbaycan tek taraflı ateşkes ilan ederek, sorunun barışçıl yollardan çözülmesini istediğini bir kez daha göstermiştir'' diyen Çavuşoğlu, Rusya Başbakanı Medvedev'in Türkiye'ye yönelik iddialarını ise yersiz ve ciddiyetsiz bulduğunu söyledi. Çavuşoğlu, "Bu tür iddiaları yersiz, mesnetsiz buluyoruz. Türkiye'nin bu konuda tutumu belli. Ateşkesi kim ihlal etti: Ermenistan. Türkiye Cumhuriyeti Ermenistan'a telefon açtı da siz Azerbaycan'a saldırın mı dedik? İddianın bir ciddiyeti olması gerekiyor'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu’ndan Ermenistan ve Rusya'ya Dağlık Karabağ eleştirisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN