Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘PYD ile rejimi arasındaki çatışma tiyatro’

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Kamışlı’da PYD ve rejimi arasında yaşanan çatışmalar tiyatro, danışıklı dövüş

Giriş Tarihi: 26.4.2016
‘PYD ile Suriye rejimi arasındaki çatışma tiyatro’
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'ye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında SABAH'a konuştu:
DAEŞ'i 98 km'lik Menbiç bölgesininden temizleyebilmek için muhalefetini güçlendirmemiz lazım. 'liler ile anlaşmaya vardık. Anlaşma çerçevesinde ABD'nin 90 km menzili olan HIMARS füzeleri mayıs ayı içinde Türkiye'ye gelecek. Böylece DAEŞ'in hedeflerini daha etkili bir şekilde vurabileceğiz.
Kamışlı'da PYD ve rejimi arasında yaşananlar tiyatro, danışıklı dövüş. Bu YPG'yi yasallaştırmak isteyenlerin onlara verdiği aklın neticesinde yaşanıyor. Ama kimse yutmaz bunu. Bundan sonra ABD'nin PYD ve YPG ile işbirliği yapmasını istemeyiz. İkisinni farkı olmadığını belgeleriyle gösterdik.
ABD ve bazı ülkeler bize PKK ile müzakereleri yeniden başlatın önerisinde bulunuyor. O ülkeler PKK'nın silah bırakmasını garantisi verebiliyorlar mı?
Bir grup Suriyeliyi "Türkiye bizi zorla Suriye'ye göndermeye çalışıyor" derseniz sizi Avrupa'ya çok çabuk alırlar diye kandırmışlar. 3 milyon göçmene her türlü imkanı seferber eden ülke 30-40 çoluk çocuk kadını niye zorla göndersin? Yalan haberler üzerinden algı oluşturmaya çalışmasınlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘PYD ile Suriye rejimi arasındaki çatışma tiyatro’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN