Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu spor camiasını nasıl ele geçiririz?

Giriş Tarihi: 30.4.2016
Bu spor camiasını nasıl ele geçiririz?

kumpası soruşturmasında ifade veren bir tanık: Hidayet Karaca, Samanyolu Yayın Grubu Başkanlığı döneminde kendisini ziyaret eden paralel yapı heyetiyle yaptığı sohbette örgütün şike operasyonu yapacağının ipuçlarını verdi

kumpası soruşturması çerçevesinde ifade veren bir tanık, paralel yapının önemli isimlerinin katıldığı bir toplantıda Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın "Bu spor camiasını nasıl ele geçiririz?" diye sorduğu ortaya çıktı.

FETÖ KURYELERİNE UÇAKTA OPERASYON

'MERKEZDE FENERBAHÇE OLACAK'
FETÖ/PDY içerisinde bulunan tanık, o dönem Adana Belediye Başkanı'nın görevden alındığını, yerine Zihni Aldırmaz'ın başkan vekili olduğunu, Aldırmaz'ın Gülen grubunda etkin bir isim olduğunu, başkanlığı döneminde İstanbul'a gelerek Zaman gazetesi ve Samanyolu TV'yi ziyaret ettiğini belirtti. Bu ziyaret sırasında Hidayet Karaca ile yapılan bir sohbette, eski Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan, Gazeteciler Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil, gibi isimlerin bulunduğunu ifade eden Tanık, Hidayet Karaca'nın 'Bu spor camiasını nasıl ele geçiririz?' diye sorduğunu, Şike Operasyonunun yapılacağından da bahsedildiğini, kulüplere yönelik bir operasyon yapılacağını ve operasyonun merkezinde de 'nin olacağının söylediğini belirtti.

MEDYA AYAĞININ BAŞINDA
Tanık ifadesinde bu operasyonun medya ayağının tamamen Hidayet Karaca tarafından yürütüleceğinin söylendiğini, kalabalık ortamda bu söylendiğinde Karaca'nın herkese "layıkıyla" diye cevap verdiğini kaydetti. Tanık Karaca'nın kendisine hitaben Serdal Adalı ile arasının nasıl olduğunu, cemaat yapısının Serdal Adalı'ya nasıl baktığını sorduğunu, kendisinin de bu konuşmadan kaynaklı olarak Adalı'nın da tutuklanacağını anladığını ifade etti. Karaca'nın dezenformasyon görevinin olduğunu, bu konuşmaların kendisinin tamamen tesadüfen yaptığı bir ziyaret esnasında gerçekleştiğini söyledi. Söz konusu toplantı sebebiyle Karaca da Şike kumpası dosyasında şüpheli oldu. Karaca Tahşiye kumpası dosyası kapsamında tutuklu bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu spor camiasını nasıl ele geçiririz?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN