Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimse fitne kapıları açmaya niyetlenmesin

Davutoğlu: Mutabakatın olmadığı yerde aday olmam. Kimsenin yeni fitne kapıları açmaya niyetlenmemesi icap eder. Şimdi birlik vaktidir

Giriş Tarihi: 6.5.2016
Kimse fitne kapıları açmaya niyetlenmesin

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MYK'da yaptığı istişare sonrası Başbakanlığa ve AK Parti Genel Başkanlığı'na veda etti. 40 dakika süren MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

KİMSE SPEKÜLASYONA KALKIŞMASIN:
Aldığımız karar çerçevesinde kimsenin ekonomimizin verileriyle oynayacak spekülasyonlara gitmemesi uyarısında bulunuyorum. Bugünlerde aldığımız kararlar ne olursa olsun son ana kadar vazife başında olan bir hükümetimiz vardır ve hiç kimse ekonominin iç dengeleriyle oynamaya da kalkmasın. 4 yılı tamamlayacak güçlü AK Parti hükümetleri devam edecektir. Ekonomi çevrelerine bu istikrarın devam edeceği konusunda tereddüt etmemelerini vurguluyorum.

AK PARTİ'DE KONGREYE KADAR SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

KONGRE 22 MAYIS'TA:
Partimiz yeni bir dönemin eşiğindedir. 22 Mayıs 2016 günü tüzüğün 70'inci maddesi gereğince partimizin olağanüstü kongresine gitme kararı aldım.

ADAY OLMAM:
Benim bu kararı almamda hissettiğim bir başarısızlık duygusu söz konusu değil. Mutabakatın olmadığı yerde genel başkanlığa aday olmayı düşünmem. Eskilerin çok güzel bir sözü vardır, "Yoldan önce yol arkadaşı." Ben yola çıktığım arkadaşlarımın birlikte olduğumuz inancıyla omuz omuza benimle olduğundan emin olmak isterim. Benimle olmadıkları anda da bunu bana söylemelerini arzu ederim. MYK'da takip edilen yöntemi refik (arkadaş) olma özelliğiyle bağdaştıramadım. Bu bağlamda önümüzdeki olağanüstü kongrede bu şartlar altında aday olmayı düşünmüyorum. Partimiz kongreyi birlik ve beraberlik içinde yapmalı. Hiçbir şekilde tartışma konusu yapılmamalı. Çünkü AK Parti'nin kaderi 'nin kaderidir.

ONURU BENİM ONURUMDUR:
Son çeyrek asırda Cumhurbaşkanımızla birçok vesilelerle omuz omuza oldum. Bundan hep onur duydum. Ne gelişme olursa olsun verdiğim söze sadığım ve Cumhurbaşkanımız ile son nefesime kadar vefa ilişkisini sürdüreceğim. Kimse benim ağzımdan sayın Cumhurbaşkanımız aleyhine tek söz duymadı, duymayacak. Onun onuru, benim onurumdur. Onun ailesinin onuru benim ailemin onurudur. Kimsenin bundan sonra yeni fitne kapıları açmaya niyetlenmemesi icap eder.

AK PARTİ'NİN NEFERİYİM:
İçeriden ve dışarıdan birçok hain şebeke söz konusuyken, aday olmayacağım ama AK Parti'nin neferi olarak siyaset ve demokrasi mücadelesini son ana kadar sürdüreceğim. Dün de bugün de aramızdaki ilişki nezih bir dostluk ilişkisidir bu böyle kalacak.

AYRILIĞA İZİN VERMEYİN: Kim ki partimizde bir gedik açmaya, partimizden yolunu ayırmaya kalkarsa onun karşısında önce ben dururum. Bu süreçte kimsenin partide ayrışmaya izin vermemesini talep ediyorum. Şimdi birlik vaktidir.

HAKKIMI HELAL EDİYORUM:
Kimseye sitem, öfke taşımıyorum, kim ne yapmış olursa olsun hakkımı helal ediyorum. 'nin önünü açacak bir kongre olmasını niyaz ediyorum.

BOSNA HERSEK'E GİDİYOR
Başbakan Davutoğlu, bugün Konya'da olacak. Yarın da 'i ziyaret edecek. Banya Luka'da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nca (TİKA) yeniden inşa edilen Ferhadiye Camisi'nin açılışını yapacak.

Davutoğlu: Kimse fitne kapıları açmaya niyetlenmesin

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimse fitne kapıları açmaya niyetlenmesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN