vejetaryen aslan olmaz

Cumhurbaşkanı TOBB töreninde konuştu: donanımını baştan aşağı geliştirdi. Ama hâlâ darbe anayasalarının dayattığı yazılımla çalışıyoruz. Kimsenin ’yi vejetaryen diyete mahkûm edilmiş bir aslanlar ülkesi haline getirmeye hakkı yok

Giriş Tarihi: 11.5.2016
Türkiye vejetaryen aslan olmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'nin yeni anayasa ve başkanlık sistemi ihtiyacını, bilgisayar örneğiyle anlattı. TOBB 72. Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni'ne katılan Erdoğan, şunları söyledi:

BİLGİSAYAR ÖRNEĞİ: 10 Ağustos 2014'ten beri artık yeni bir döneme girmiştir. Bu mesele asla şu veya bu şahıs meselesi değildir. Konuyu sadece isimler üzerinden okuyanlar ülkeye de millete de kötülük ettiklerini bilmelidirler. 'nin meselesi net söylüyorum, sistem meselesidir. Madem devir bilgisayar devri, onun üzerinden bir örnekle meramımı anlatmaya çalışayım. Bilgisayarda bir donanım, kasa ve içindeki parçalar, bir de yazılım yani o bilgisayarın çalışmasını sağlayan program vardır. Türkiye 13 yılda kat ettiği büyük mesafe sayesinde donanımını baştan aşağı geliştirdi. Buna karşılık hâlâ 1960, 1980 darbelerinin milletimize dayattığı anayasa ile, yani eski sürüm bir yazılımla bilgisayarımızı kullanmaya çalışıyoruz.

ADİL GÜR: SİSTEM TIKANDI, TÜRK TİPİ BAŞKANLIK ŞART

YAMALI BOHÇA: Tarihi değerinin hatırına korumamız gereken bir anayasaya da sahip değiliz. Değiştirile değiştirile yamalı bohçaya dönmüş, bütünselliğini kaybetmiş bir anayasa ile karşı karşıyayız. Öyleyse sahip olduğumuz güçlü donanımı buna uygun bir yazılımla destekleyerek verimimizi arttırabilmenin yoluna gitmeliyiz. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi meselesine bu anlayışla yaklaşmamız gerekiyor.

PARTİLİ CUMHURBAŞKANI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

MİLLETİMİZİN ARZUSU NEYSE: Hiç kimsenin Türkiye'yi vejetaryen diyete mahkum edilmiş bir aslanlar ülkesi haline getirmeye hakkı yoktur. Milletimizin arzusu, ülkemizin ihtiyacı neyse ona uygun çözümleri bulmalı ve hayata geçirmeliyiz. Şahsen bu meselenin hep mümkün olan en geniş uzlaşmayla hallinden yana oldum. Ama maalesef ülkemizde kendisi yeni bir şey üretmeyen, yapılanlara da engel olmayı da asli görevi sayan müzmin muhalefet anlayışı var.

ERDOĞAN'DAN SÜRPRİZ ZİYARET
ÖNCE KENDİ İÇİNİZE BAKIN: Muhalefete şaşıyorum. Hâlâ AK Parti'nin bu kararla ilgili farklı farklı yorumlar yapıyorlar. Önce siz kendi içinize bakın. Şimdi kalkıp iktidar partisinin aldığı bu kararı, bunun Beştepe'yle ilgisi var, yok bunların üzerinden birçok şeyler yapıp duruyorsunuz. İşinize bakın, işinize. Güçlü bir demokrasi güçlü bir muhalefetle olur. Siz hiçbir zaman güçlü bir muhalefet olamadınız. Önce bunu bir düzeltin.

KİLİS'TE ÇÖZÜM YAKIN: Kilisli kardeşlerimizin yaşadığı acıları, sıkıntıları gayet iyi biliyorum. Kilis'e düşen roketler 3-5 teröristin şımarıklığı değil, Suriye'deki tarihi hesaplaşmanın parçasıdır. Bu meseleyi çözmek için tüm alternatifler gündemimizdedir. Tüm operasyonlar acımasız bir şekilde sürmektedir. Kesin çözüm noktasında, artık bugünler yakındır.

DİLEDİKLERİ YERE GİTSİNLER: Bu ülkede bizimle birlikte yaşamayacağını söyleyenler olduğunu görüyoruz, her sözün bir bedeli vardır. Ayrılma sözü edenler, bunu şahıs olarak kendilerinin bir yere avdet etmesi anlamında söylüyorlarsa, buyursunlar diledikleri yere gitsinler.

AB DALGA MI GEÇİYOR?

AVRUPA CEVABINI VERSİN: (AB'nin vize serbestisi şartları) Beş madde var ki bir tanesi felaket. 'Terörle Mücadele Yasası'nı değiştireceksiniz' dediler. Bu aklı verenler, önce Avrupa'da parlamentonun önüne teröristlerin kurduğu çadıra niye müsaade ediyorlar? Önce bunun cevabını verin. 3 milyon mülteciye bu millet bakıyor, değil mi? Ne dediler, 'Size yılda 3 milyar euro vereceğiz.' Verdiler mi şu ana kadar? Yok. Bizim kampları geziyor, diyor ki 'Bize proje gönderin.' Siz bizimle dalga mı geçiyorsunuz, ne projesi? Şu an 25 kamp var. Proje yok. Biz uyguladık.

ERDOĞAN'DAN DANIŞTAY MESAJI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Danıştay'ın Kuruluş Yıldönümü ve İdari Yargı Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı."Şura-yı Devlet" adıyla kurulduğu 1868'den bu yana yargı sisteminde önemli işlevi bulunan Danıştay'ın kuruluş yıldönümünü kutlayan Erdoğan, "Yürütmeye yardımcı bir inceleme, danışma ve karar organı olan Danıştay, Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti vasfının korunmasında ve güçlendirilmesinde vazgeçilmez bir konuma sahiptir" dedi.

MİNİBÜS DURAĞINA MİSAFİR OLDU

İstanbul'a gelen Erdoğan, Atatürk Havali-manı'ndan Huber Köşkü'ne hareket etti. Tarabya bayırında bir minibüs durağına uğrayan Erdoğan'a, şoförler çay ikram etti. Yarım saat süren sohbetin ardından duraktan çıkan Erdoğan, şoförlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Erdoğan: İşinize bakın işinize!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye vejetaryen aslan olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN