Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte özel harekat polisinin kolundaki bantta yazan ayet

Şehit arkadaşının cenazesine gelen özel harekat polisinin kolunda Enfal Süresi'nden "Onları siz öldürmediniz, fakat Allah öldürdü onları" yazılı bant dikkatleri çekti.

Giriş Tarihi: 12.5.2016 15:35 Güncelleme Tarihi: 12.5.2016 16:38
İşte özel harekat polisinin kolundaki bantta yazan ayet

'ta PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Özel Harekat polisi Ersan Gürpınar'ın cenazesi Kavak İlçesi'ndeki babasının evine getirildi. Burada şehidin Van'da ve Şırnak'ta birlikte görev yaptığı arkadaşları aileye taziyede bulundu. Şehit annesi, oğlunun silah arkadaşlarına sarılarak ağladı. Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Özel Harekat Polisi Ersan Gürpınar'ın cenazesi memleketi Samsun'un Kavak İlçesi Kuzalan Mahalesi'ndeki babasının evine getirildi. Burada evinin önünde Kuran-ı Kerim okunup yakınlarından helallik alındı. Şehidin annesi Fadime Gürpınar babası Yılmaz Gürpınar, kardeşleri Okan ve İclal Gürpınar ile 22 Nisan'da nişanlandığı Pınar Arslan gözyaşlarına boğuldu. Şehit annesi sarıldığı oğlunun tabutunu öperek, " nasıl dayanayım sana oğlum? Sen bayrağı seviyordum annem. Bayraklara sarıldın da geldin mi annem? Doyamadım sana yavrum" diye feryat etti. Pınar Arslan tabuta sarılarak şehit nişanlısının fotoğrafına bakıp gözyaşı döktü. Şehidin kardeşi İclal Gürpınar da ağabeyinin tabutuna sarılarak "Canıma ağabeyim. Sensiz ne yaparız şimdi" diyerek ağladı.

ŞIRNAK'TA PKK KURŞUNU ÖZEL HAREKATÇININ LAPTOPUNA İSABET ETTİ

ŞEHİDİN SİLAH ARKADAŞLARI CENAZEDEYDİ

Öte yandan Şehit Özel Harekat polisi Ersan Gürpınar'ın Van'da görev yaptığı, geçici görevle Şırnak'a gittiği belirtildi. Şehidin Van'da birlikte görev yaptığı ve Şırnak'ta da görev yaptıktan sonra olaydan iki gün önce Van'a dönen silah arkadaşları da cenaze evinde aileye taziyede bulundu. Oğlunun arkadaşlarına sarılıp gözyaşı döken şehit annesi, "Annem arkadaşların mı geldi. Çocuğumun da böyle şeyleri vardı annem" diyerek ağladı.

ASKERİN KOLUNDAKİ AYET DİKKAT ÇEKTİ

Şehit Gürpınar'ın silah arkadaşlarını birinin kolunda bulunan bantta Enfal Süresi'nden "Onları siz öldürmediniz, fakat Allah öldürdü onları" Türkçe ve Arapça yazılı ayeti ise dikkat çekti. Şehidin tabutu başında önce tören mangasında görevli polisler daha sonra da özel harekat polisleri nöbet tuttu. Dua edilmesi ardından özel harekat polislerinin omuzlarına aldığı tabut cenaze aracına götürüldü. Cenaze daha sonra namazın kılınacağı Kavak İlçe merkezindeki Merve Camii'ne götürüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte özel harekat polisinin kolundaki bantta yazan ayet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN