Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de 4’lü şov

Yargı kararına rağmen kurultay toplamakta inat eden ’li muhalifler şov yaptı. Koray açıkça tehdit etti: Bunun sonu halk ayaklanmasıdır

Giriş Tarihi: 16.5.2016
MHP’de 4’lü şov
Yargı kararına rağmen kurultay toplamakta inat eden 'li muhalifler şov yaptı. Muhalifler, Esenboğa havalimanına giden yolu bir süre trafiğe kapatarak vatandaşları mağdur ederken Koray , "Zamanı gelir kurdukları saraylarının önünde milyonlar toplandığında o demokrasinin onlara ne kadar lazım olduğunu görürler. Zaten bütün diktatörler halkın ayaklanmasıyla gitmiştir. Bunun sonu halk ayaklanmasıdır" dedi.

YOLCULAR PERİŞAN OLDU
Mahkeme kararına rağmen MHP'li muhalifler dün kurultay yapmak için Esenboğa Havalimanı yakınlarındaki Büyük Anadolu Oteli'ne gitmek istedi. Ancak Ankara 25'inci İcra Dairesi Müdürlüğü'nün kararını dikkate alan Ankara Valiliği, otele giden yolları kapattı. Partililerin araçlarıyla kurultay için in kapattığı noktaya gelmesi, havalimanı yolundaki trafiği alt üst etti. Bazı muhalifler araçlarıyla yolu trafiğe kapatırken Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan'a ait VİP bir aracın da yol üstüne bırakılması partilileri de kızdırdı. Bu sırada bazı vatandaşların ve hosteslerin havaalanına gitmek için valizleriyle birlikte yürümek zorunda kaldıkları görüldü. Polis araçları vatandaşların havalimanına gitmesi için yardımcı olurken bazı muhaliflerle polis arasında arbede yaşandı. Polis uzun uğraşların ardından yolu trafiğe açtı. Bu sırada Trafiğin alt üst olduğu yolda karşıdan karşıya geçmeye çalışan kişi, havalimanından gelen bir aracın çarpması sonucu yaralandı.

MHP'YE ÇELME TAKAN HÂKİM TANIDIK ÇIKTI

4'Ü BİR ARADA
Genel Başkan Adayları Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ, Oğan'ın Öveçler'de bulunan ofisinde buluşarak muhaliflerin toplandığı polis bariyerlerine birlikte geldi. Bu sırada polisin çevrede geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü. TOMA'larla kapanan noktaya giden genel başkan adayları, polisin kendilerine gerekli yasal tutanağı vermeden bölgeden ayrılmayacaklarını söylediler. Bu sırada da delegelerden kurultay için ve parti tüzüğünün değiştirilmesi için imza toplandı. 900'den fazla imzanın toplandığı anons edilirken, 25'inci İcra Müdürlüğü'nün Esenboğa yoluna gelmesi istendi.

ORTAK BİLDİRİ OKUNDU
Bir süre barikatta bekleyen muhalif adaylar adına Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu bir bildiri okudu. Kurultaya izin verilmemesine tepki gösterilen bildiride "Son sözü genel başkanlar değil, kurultaylar söyler. Unutulmamalıdır ki birlik ve beraberliğimizi koruyarak olağan üstü genel kurulumuzu bir toy ve şenlik ikliminde yapacağız. İktidar yolunda kararlı adımlarla yürüyeceğiz" denildi.

AKŞENER'DEN BARİYER ŞOV
MHP'de genel başkanlığa aday olan muhalifler tek tek bariyerlerin önünden ayrılırken, Meral Akşener ise saat 14.30'a kadar bekledi. Zaman zaman polis bariyerine tutunarak şov yapan Akşener, "Sanmasınlar ülkücüler vazgeçti. Şimdilik hepimiz evlerimize gidiyoruz. Ne yaparsanız yapın ülkücü hareketi engelleyemeyeceksiniz. Yargıtay'a seslenmek istiyorum. Bu kaosun sebebi sizsiniz. Derhal bu kaosu, bu hukuksuzluğu gidermelisiniz. Bu kongremizin sonuna kadar arkasında olacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP’de 4’lü şov
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN