Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafının umudu oldu

Giriş Tarihi: 17.5.2016 14:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kilis esnafının umudu oldu

'te 5 ayda 21 kinin ölümüne neden olan roketler nedeniyle iş yapamaz hale gelen esnafa, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, vergi ve SGK borçlarının ertelenmesi ile faizsiz kredi için verdiği talimat moral oldu.

Cumhurbaşkanı 'ın, Valisi Süleyman Tapsız başkanlığındaki heyeti kabulünde vergi ve SGK borçlarının ertelenmesi ile faizsiz kredi için verdiği talimat Kilis esnafına moral oldu.

Kilis'te 5 ayda 21 kinin ölümüne neden olan roketler nedeniyle iş yapamaz hale geldiklerini belirten esnaf kentin yeniden canlanacağını düşünüyor.

"KİLİS'E UMUT OLDUĞU İÇİN CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ"

43 yıllık esnaf Mehmet Ali Çirtikoğlu "Umarım Kilis eski Kilis olur. Devletimizde yanımızda gelecekten umutluyuz, umutlu olmasak giderdik. Cumhurbaşkanımıza Kilis'e umut olduğu için şükran borçluyuz" dedi.

"VERİLEN MÜJDELER BİZİ RAHATLATTI"

Doğal gıda ürünleri üzerine ticaret yapan 5 çocuklu Ahmet Şahan 12 yıldır geçimini sağladığı ekmek teknesini bırakmak istemediğini belirterek "Yalnız olmadığımızı görmek ve verilen müjdeler bizi rahatlattı. Kiramı, taksitlerimi, ev kredimi, sigortamı ödeyemiyorum.

5 yaşında doğuştan astım hastası oğlum var. SGK borcundan dolayı sağlık ihtiyaçlarımız karşılanmıyor. Roket saldırılarından önce hiçbir maddi sorunumuz yoktu ancak şimdi 30 bin TL borcum var. Satış yapamadığım için borçlarımı ödeyemiyorum. Kayıplarımın karşılanacağından umutluyum. Alacaklarımı da tahsil edemeyiyorum. Borçluları arıyorum, başka şehirlere gittiklerini, paraları olmadığı için ödeyemediklerini söylüyorlar. 60 bin TL alacağımı tahsil edemedim" diye konuştu. (Haberturk)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kilis esnafının umudu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN