Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dokunulmazlık oylamalarında 'nin tutumuna en sert tepki Bakan Bozdağ'dan geldi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, " Genel Kurulu'nda dokunulmazlıkların kaldırılmaması için 'lilerin ret oyu vermeleri, HDP ve CHP dayanışmasını deşifre etmiştir" dedi.

Giriş Tarihi: 18.5.2016 16:54 Güncelleme Tarihi: 18.5.2016 17:20
Dokunulmazlık oylamalarında CHP'nin tutumuna en sert tepki Bakan Bozdağ'dan geldi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, " Genel Kurulu'nda dokunulmazlıkların kaldırılmaması için 'lilerin ret oyu vermeleri, HDP ve CHP dayanışmasını deşifre etmiştir. CHP, milleti aldatıyor ve milletin gözünün içine bakarak yalan söylüyor. Sözünün eri olmayan, sözü ile oyu aynı olmayan ahlaktan söz edemez. CHP'nin tutumunun özeti gizli oy, yalan" dedi.

OYLAMA SONRASI CHP'YE SOSYAL MEDYADAN SERT TEPKİ

BAKAN BOZDAĞ, TWITTER ADRESİNDEN PAYLAŞTI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden Meclis'te gerçekleştirilen dokunulmazlık görüşmelerinde CHP'nin tavrını eleştirdi. Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlıklar konusunda yaptığı, "Buradan açık ve net Davutoğlu'na bir çağrı yapıyorum; ben dahil bütün dokunulmazlık dosyalarını getirin Meclis'e. Milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldıralım. Hepimiz gidelim bağımsız yargının önünde hesabını verelim ve milletin önüne öyle çıkalım" açıklamasını hatırlattı. CNN Türk Tarafsız Bölge programında yine Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'nin gerçek yüzünü ortaya çıkarmak için teklife 'kabul' oyu verecekleri yönündeki açıklamasına değinen Bozdağ, "Teklifin Anayasa Komisyonu Raporu'na HDP muhalefet şerhi yazdı ama CHP 'muhalefet şerhi' değil 'ek görüş' yazdı ve teklife kabul oyu verdi. Bu açık beyanların ve komisyondaki 'evet'in tam tersi CHP'lilerin TBMM Genel Kurulu'nda 'ret' oyu kullanması siyasi ikiyüzlülüktür. TBMM Genel Kurulu'nda dokunulmazlıkların kaldırılmaması için CHP'lilerin 'ret' oyu vermeleri, HDP ve CHP dayanışmasını deşifre etmiştir. CHP, milleti aldatıyor ve milletin gözünün içine bakarak yalan söylüyor. Sözünün eri olmayan, sözü ile oyu aynı olmayan ahlaktan söz edemez. CHP'nin tutumunun özeti gizli oy, açık yalan" dedi.

DOKUNULMAZLIK TEKLİFİ TBMM GENEL KURULU'NDA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dokunulmazlık oylamalarında CHP'nin tutumuna en sert tepki Bakan Bozdağ'dan geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN