Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş hakim ve savcılara 'kendi ayağımızla gelmeyeceğiz' dedi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dokunulmazlık kararının ardından hakimlere ve savcılara, 'şimdiden söylüyorum, kendi ayağımızla gelmeyeceğiz, ona göre hazırlık yapın' dedi.

Giriş Tarihi: 21.5.2016 10:04
Demirtaş hakim ve savcılara 'kendi ayağımızla gelmeyeceğiz' dedi

HDP Eş Genel Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş ile HDP milletvekilleri TBMM'de açıklama yaptılar. Yüksekdağ, Meclis'te ve yaşama alanlarının demokrasinin ve ana muhalefetin odağı haline geldiğini ifade ederek şunları söyledi: "Bizim bakımımızdan bu muhalefet odağının büyütülmesi, geliştirilmesi süreci başlamıştır. Asla tek geri adım atmadık, bundan sonraki süreçte daima ileriye, karalı ve sağlam adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Çünkü halkımızın meşruiyeti, iradesi, demokratik değişim gücü bizden yana. Gelecek bizimdir, gelecek 'nin halklarının, ezilenlerindir."

ŞEHİT YAKINLARINDAN DEMİRTAŞ'A TEPKİ

"TIPIŞ TIPIŞ KENDİ AYAĞIMIZLA GİTMEYECEĞİZ"

İfade vermeye 'gönüllü olarak gitmeyeceklerini' söylediklerini hatırlatan gazeteciye Demirtaş, "Savcılıklar ve mahkemeler bu dışı, Anayasa'ya aykırı ve aleni şekilde dikta ya giden yolda sarayın güçlendirmek adına gönüllü olarak kabul etmemizi beklememelidir. Bugün iki buçuk parti bir araya gelerek bu yasayı çıkarmış, onaylamış olabilirler. Bütün toplumu. En azından vicdanı olanlar darbe sürecine giden hukuk, ahlak dışı ittifakı, işbirliğini görmüştür. Bizi normal, olağan bir yargılama sürecine davet etmiş olsalardı, asla çekinmezdik. Bağımsız, adil bir yargılamanın gerçekleşebileceğini yürekten inansak, aklanamayacağımız hiçbir faaliyetimizin olmadığına inandığımız biz gönüllü olarak gider, yargılanırdık. Dokunulmazlığımızın kaldırılmasını arzu ediyorduk. Sarayın talimatıyla çalışan yargı, parlamento, hükümet ve medya var olduğu süreçte sanki adil yargılama olacak gibi bir aldatmacaya figüran olmayacağız. İfademizi almak isteyenler bizi zorla götürecekler. Şimdiden hakim ve savcılara söylüyorum şimdiden hazırlık yapsınlar. Biz hazırız. Bunlar artık siyasi krizidir. Tıpış tıpış kendi ayağımızla gitmeyeceğiz. Ya tutuklama, ya yakalama, yada zorla getirilme. Bunun dışından sarayın yargısı önünde yargılama var gibi hareket etmeyeceğiz" değerlendirmesini yaptı.

DEMİRTAŞ'TAN TEHDİT GİBİ 'DOKUNULMAZLIK' AÇIKLAMASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş hakim ve savcılara 'kendi ayağımızla gelmeyeceğiz' dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN