Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde protesto

Giriş Tarihi: 21.5.2016
Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde protesto

An Kocatepe Camisi’ndeki şehit cenazesinde bazı vatandaşlar dokunulmazlıkların kaldırılmasındaki tavrı nedeniyle, CHP liderine tepki gösterip yumurta attı. Şehit yakınlarını Binali teselli etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'nın şehit ettiği askerlerin cenazesinde şehit yakınlarının yumurtalı protestosuyla karşılaştı. Cenazeye katılan birçok kişi Kılıçdaroğlu'nu yuhalayıp "Ne yüzle buraya geldin" diye tepki gösterirken, atılan yumurtalar Kılıçdaroğlu'nun korumalarına isabet etti.

ŞEHİTLERİ DEVLET UĞURLADI
Mardin Nusaybin'de PKK'ya düzenlenen operasyonda şehit düşen Astsubay Üstçavuş Erhan ve Van'ın Gürpınar ilçesinde çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Özgür için Kocatepe Camisi'nde düzenlendi. Törene AK Parti Genel Başkan adayı Binali Yıldırım AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de katıldı. Cenaze namazı için şehit ailelerinin yanına saf tutmaya geçen Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu ile göz göze gelmedi. Namazın ardından tören geçişi yapılacağı alana geçilene kadar Binali Yıldırım şehit Özgür Kara'nın vatani görevini yapan kardeşi Coşkun Kara'nın elini bir an bile olsun bırakmadı. Tören sırasında da duygulanan ve gözleri dolan Yıldırım, bir süre de başını şehit oğlunun omzuna koyarak teselli etmeye çalıştı. Tören geçişinin yapılacağı sırada ise bazı vatandaşlar CHP liderine, "Ne yüzle buraya geliyorsun" diye tepki gösterdi. Şehit yakınları Kılıçdaroğlu'nu yuhalamaya başlarken, bazı şehit yakınları Kılıçdaroğlu'nun üzerine yürümeye çalıştı. Korumaların ve görevlilerin araya girmesinin ardından Kılıçdaroğlu, tören geçişinin yapılacağı alana geçti.

Antalya'DA DA RÜŞVET TEPKİSİ
Tören geçişinin sona ermesinin ardından da vatandaşların tepkisi sürdü. Bazı vatandaşlar, terörü destekleyen vekillerin dokunulmazlığının kaldırılmasında net bir tavır sergilememekle suçladıkları Kılıçdaroğlu'nu yumurta attı. Atılan yumurtalar Kılıçdaroğlu ve 3 korumasına isabet etti. Korumaları Kılıçdaroğlu'nun başındaki yumurta parçalarını mendil ile sildi. Kılıçdaroğlu'na bir protesto da partisinin 2 günlük kampına katılmak için geldiği Antalya'da yaşandı. Heykeltıraş Ragıp Çiçen, CHP'li Karabağlar Belediyesi'ne 1.5 milyon lira rüşvet vermek zorunda kaldığını belirterek "Hayatımı mahvettiniz" sözleriyle Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

KORU MALARI UZAKLAŞTIRDI
Korumalar tarafından hızla alandan uzaklaştırılmaya çalışan Kemal Kılıçdaroğlu, bir ara sokağa yönlendirildi. Kendisini protesto edenlerin Ankara Büyükşehir Belediyesi personeli olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, "Şehitler bizim şehidimizdir. Kimse bizi şehit cenazelerine gitmekten alıkoyamayacak. Belediyenin militanlarını buraya getirmek her şeyden önce şehitlere saygısızlıktır. Onlara boyun eğeceğimizi sanıyorlar. Kim olurlarsa olsunlar sonuna kadar ülkemizin, şehitlerimizin haklarını savunacağız" ifadesini kullandı.

BABAYA SON BAKIŞ
Kocatepe Camisi'nde düzenlenen törende şehitlerin yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehit Uzman Çavuş Özgür Kara'nın kızı 2 yaşındaki Melis Kara'nın cenaze sırasında yerde oynaması törene katılanları duygulandırdı. Melis'in ağabeyi 8 yaşındaki Görkem Efe ise şehit babasına asker selamı vererek buğulu gözlerle böyle veda etti.

SARILIP AĞLADI
AK Parti Genel Başkan adayı Binali Yıldırım, törende şehit yakınlarına sarılıp gözyaşı döktü. Yıldırım şehidin kardeşi Coşkun Kara'nın bir an olsun elini bırakmadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde protesto
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN