Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kardeşinin bakan olduğu haberini halk pazarında aldı

, Sanayi ve Bakanı olan AK Parti Milletvekili Faruk Özlü'nün Düzce'nin Çilimli ilçesi Topçular köyünde yaşayan ablası Mürvet Çolak, kardeşinin bakan olduğunu halk pazarında öğrendi.

Giriş Tarihi: 24.5.2016 15:10 Güncelleme Tarihi: 24.5.2016 15:54
Kardeşinin bakan olduğu haberini halk pazarında aldı

İlçede açılan halk pazarında evinin bahçesinde yetiştirdiği sebzeleri satan 63 yaşındaki Mürvet Çolak, kardeşi Faruk Özlü'nün 65. Hükümet'te , Sanayi ve Bakanı olduğunu pazar yerinde arkadaşlarının söylemesiyle öğrendiğini söyledi.

"Vatanımıza milletimize hayırlı olsun" diyen Çolak, "Çok mutlu oldum, çok sevindim. Kardeşim çalışkan, dürüst, tuttuğunu kopartır. Dürüstlüğüne diyecek insan yoktur, çok dürüsttür." diye konuştu.

Çolak, halkının kardeşinden çok beklentisinin olduğunu belirterek, "Çok çalışkan olduğu için Düzce'nin çok beklentisi var. Düzce halkı kardeşimi çok seviyor. Zaten birinci yaptık onu." dedi.

Beş kardeş olduklarını anlatan Çolak, Özlü'nün sık sık kendilerini ziyaret ettiğini dile getirdi.

Çolak, "Beş yıldır Ankara'da. Buraya geldiklerinde rahmetli babam tembih ederdi, 'Oğlum derdi, siz devlete çalışıyorsunuz, fazla çalışın, sakın eksik çalışmayın, dürüst çalışın.' derdi. O da 'Peki baba.' derdi. Babamı çok severdi, babam da evladını çok severdi." ifadesini kullandı.

Mürvet Çolak, bahçesinde yetiştirdiği fazla ürünlerini pazara getirip sattığını söyledi.

KARDEŞİNİN BAKAN OLDUĞUNU PAZARDA ÖĞRENDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kardeşinin bakan olduğu haberini halk pazarında aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN