PKK, Genç'te trafoya saldırdı 12 köyün elektriği kesildi

'ün Genç İlçesi'nde muhtarlarla biraraya gelen Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş.(FEDAŞ) İl Müdürü Yusuf Ziya Altuncu, PKK'lı teröristlerin trafoya yaptığı saldırı nedeniyle 12 köyün bir gün süreyle elektriksiz kaldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 26.5.2016 13:47 Güncelleme Tarihi: 26.5.2016 13:48
PKK, Genç'te trafoya saldırdı 12 köyün elektriği kesildi

FEDAŞ İl Müdürü Yusuf Ziya Altuncu, Genç İlçesi'ndeki mahalle ve köy muhtarlarıyla bir toplantı düzenledi. PKK'nın Genç İlçesi'ndeki elektrik trafosuna yaptığı saldırı hakkında bilgi veren Altuncu, PKK'nın yaptığı saldırıyla 12 köyü elektriksiz bıraktığını söyledi.

Altuncu Genç'te elektrik ile ilgili sıkıntıların olduğunu belirterek, "Sıkıntıları biliyoruz, emin olun çözümleri de biliyoruz. Ama bu çözümler bazen gerektiren, bazen gerektiren, bazen planlama gerektiren, bazen güvenlik gerektiren sıkıntılardan takılıyor. En son geçen hafta yaşanan olayı duymuşsunuzdur. Servi bölgesindeki bir elektrik kabinimize bombalı saldırı yapıldı.

O bölgedeki 10 - 12 tane köyümüz bir gün süresince elektriksiz kaldı. Bu elektriksiz kalma bir şekilde tolere edildi ama şu anda Yelkaya tarafından veya Direkli tarafından gelebilecek bir arızada Servi ve Genç arasındaki bütün köylerimiz elektriksiz kalacak. Böyle bir sıkıntımız var" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK, Genç'te trafoya saldırdı 12 köyün elektriği kesildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN