Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'nin PYD'ye verdiği desteği kınıyorum

'da toplu açılış önce vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlara hitap etti. Konuşmasında gündeme ilişkin birçok konuya değinen Erdoğan, PYD armalı üniformalarla görülen ABD askerleri ile ilgili tartışmalara istinaden ABD'ye net mesajlar verdi. Erdoağan, "ABD'nin PYD'ye verdiği desteği kınıyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 28.5.2016 14:05 Güncelleme Tarihi: 28.5.2016 16:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'nin PYD'ye verdiği desteği kınıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyarbakır'daki açılış töreni öncesi konuşmasından satır başları...

Açılışını yaptığımız 230 trilyon liralık bir yatırım olan terminal binasın şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Diyarbakır Havalimanı bu yılın ilk 4 ayın 627 bin yolcuyu taşıdı. Diyarbakır'ı adeta dünyaya bir adım mesafesinde yaklaştırdı. Bugün diğer kurumlarızın yatırımları ile birlikte 558 trilyon lirayı geçen yatırımlarımız söz konusu.... Diyarbakır yeni bir dönüşüm yaşıyor.. Dedik ki biz bütünleştirmek için varız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Onlar yıkar biz yaparız"

İSTANBUL TARİHİ GÜNE HAZIR

PKK SİLAH BIRAKMAYACAK, SİLAHLARI GÖMECEK

PKK terör örgütü Tanışık Köyü'nde vatandaşlarımızı katletti. Benim milletim ne diyor bu HDP'li vekiller benim verdiğim vergilerle bunlar maaş almasın istiyor. Dokunulmazlıklar kalktı. Şimdi yurt dışına kaçmaya başladı. Aynen Paralel Devlet Yapılanması ne ise bunlarda o... Kaçmayın neden kaçıyorsunuz. PKK silah bırakmayacak, gömecek... Bunlar bu işe alışık silahı bırakır sonra gelip alılar. Olmadı o zaman bu ülkeyi terketsinler.. Kardeşlerim Diyarbakırlı işadamlarımızın ilanları örnek teşkil ediyor. Bölge halkının bu şekilde açık tavır alması halinde örgüt biter... Masum insanları katleden bu örgüt bu milleri temsil edemez. Bu örgütle benim inançlı kürt kardeşimin bu örgütle işi olamaz...Masum insanları katleden bir örgüt bu toprakların bir parçası olamaz... Biz hayatımızın hiçbir döneminde hakikatlerle yüzleşmekten çekilmedik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şimdi tutuştular kaçıyorlar"

ABD askerlerinin PYD armalı üniformalarını kınıyorum. ABD yanlış yerde duruyor, kınıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan "ABD'nin PYD'ye desteğini kınıyorum"

ABD ASKERLERİNİN PYD ARMALI ÜNİFORMALARI

Çözüm süreci dedik ama anlamadılar. Eşbaşkanlardan bir tanesi ne yaptı.. Kürt kardeşlerimi sokağa döktü. Yasin Börü 15 yaşında öldü. Bunlarda vicdan diye bir şey yok bunlar insanlıktan nasibini almamış... ABD askerlerinin PYD armalı üniformalarını kınıyorum...ABD yanlış yerde duruyor, kınıyorum. MGK'da tavsiye kararını aldık. PKK neyse paralel devlet yapılanması da odur. Amerika'nın PYD'ye, YPG'ye verdiği desteği, Diyarbakır'dan sesleniyorum, kınıyorum. Bize verilen söz bu değil. Ben siyasetin dürüst yapılacağına inanan birisiyim. Dolayısıyla bize dost olanlar, bizimle NATO'da beraber olanlar kalkıp da kendi askerini YPG'nin işaretleriyle Suriye'ye göndermemeli, gönderemez.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım toplu açılış gerçekleştirdi


Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a coşkulu karşılama!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SEVGİ GÖSTERİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 116 projenin toplu açılış töreni için geldiği Diyarbakır'da, sevgi gösterisi ile karşılandı. Yol güzergahında, kendisini bekleyen grubu görerek otobüsü durduran Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklara satranç takımı hediye etti. Toplu açılış törenine katılmak amacıyla Diyarbakır'a gelen ve saat 13.25'te havalimanına inen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı otobüsüne binerek, açılış töreninin yapılacağı valilik binası önüne hareket etti. Yol boyunca toplanan vatandaşlar, Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu. Şanlıurfa yolu üzerinde ellerinde Türk bayrakları ile birlikte bekleyen grubu gören Cumhurbaşkanı Erdoğan, otobüsü durdurarak, grupta bulunan çocuklara satranç takımı hediye etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'nin PYD'ye verdiği desteği kınıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN