Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KDP: Örgüt, Nusaybin ve Cizre’yi viraneye çevirdi

Kürdistan Demokrat Partisi yöneticisi Ali Avni: PKK, şehirleri ve ilçeleri viraneye çevirdi. Yarım milyon insanı da göç ettirdi

Giriş Tarihi: 29.5.2016
KDP: Örgüt, Nusaybin ve Cizre’yi viraneye çevirdi
Mesud Barzani'nin lideri olduğu Kürdistan Demokrat Parti'nin (KDP) Merkez Komite Üyesi Ali Avni, PKK'ya sert tepki göstererek, "Cizre'yi, Nusaybin'i, Silopi'yi viraneye çevirdi" dedi. Avni, DAEŞ'in ve Rus silahlarını kullandığını ve bu silahları ile Suriye ordusundan ele geçirdiğini de belirtti.

'SİLAHLARIMIZ ESKİ'
Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre Kürt partilerin düzenlediği bir toplantı için Diyarbakır'a gelen KDP Merkez Komite Üyesi ve Şehan Bölgesi Sorumlusu Ali Avni, DAEŞ'e karşı savaşan peşmergelerin silahlarının yetersiz olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: "Peşmergenin son 2 yılda DAEŞ'e karşı verdiği mücadele, 60-70 yıllık çalışmamız kadar bizi dünyaya tanıttı. Yalnız peşmergenin elindeki silahlar DAEŞ'in elindeki silahlarla aynı değil. Batı ülkelerinin Irak'a sattığı silahları, bir gecede DAEŞ'in eline geçti. Irak ordusunun cephanelikleri DAEŞ'in eline geçti. Koalisyon güçlerinin hava desteğine müteşekkiriz ama elimizdeki silahlar Saddam döneminden kalma ve DAEŞ'e karşı savaşımızda yeterli değil." Avni, PKK'ya sert sözlerle tepki göstererek, "Nasıl ki Kandil'de problem yaratıyorlarsa burada da problem yaratıyorlar. Cizre'yi, Nusaybin'i, Silopi'yi viraneye çevirdiler, yarım milyon insanı göç ettirdiler" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KDP: Örgüt, Nusaybin ve Cizre’yi viraneye çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN