Fetih Şöleni lulardan tam not aldı

Giriş Tarihi: 30.5.2016 01:44
Fetih Şöleni İstanbullulardan tam not aldı

Yenikapı Sahili’ndeki dev miting alanında yapılan Fetih kutlamalarında sergilenen Mehteran Birliği Konseri, Türk Hava Kuvvetleri Türk Yıldızları Gösterisi ve Özel Fetih Kutlaması, lularla bir şölen yaşattı.

Fethin 563. Yılı kutlamaları çerçevesinde Yenikapı Sahili'ne dünyanın en büyük 3D Mapping sahnesi kuruldu. Bu sahne için tasarlanan özel gösteride; gerçek çekim, 3D animasyon, gerçek boyutlu gemi modelleri, büyük boyutlu dönem toplarının modelleri ve tiyatral gösteri entegrasyonu ile muhteşem fetih yeniden canlandırıldı.

FETİH ŞÖLENİ'NDE MUHTEŞEM GÖSTERİ
Şölende, dönemin kıyafetleri, kullanılan araç gereçler, silahlar ve zırhlar titiz bir çalışmayla yeniden sahnelendi. Yurt içinden ve yurt dışından konusunda uzmanı 520 kişinin görev aldığı şölende, teknolojinin son imkanlarını da kullanarak 3D mapping, lazer, pyroteknik, ışık, ses ve müziğin birlikte görkemli bir fetih gösterisi sunuldu.

DİRİLİŞ OYUNCULARI FETİH ŞÖLENİ'NE DAMGA VURDU
lular, yaklaşık 4 bin 500 metrekare bir sahnede; Fatih Sultan Mehmet Han ile onun muzaffer askerlerinin İstanbul'u fethine ve bu kutlu ana gözleriyle tanıklık etti.

'nin 563. Yılı törenleri kapsamında; 85 kişilik TSK Mehteran Birliği'nin yanında 478 kişilik tarihi Osmanlı Birliği de görev aldı. Özel oluşturulan 563 kişilik TSK Mehteran Bölüğü, marşları, sesleri ve heybetli görünüşleriyle fetih ruhunu gözlere ve gönüllere nakşetti. Günümüze kadar taşınan mehter ateşini gösteriye de taşıdı.

Öte yandan, TSK'nın en yetenekli pilotlarından oluşan Türk Yıldızları, sergiledikleri gösteri uçuşuyla yine nefes kesti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fetih Şöleni İstanbullulardan tam not aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN