Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Skandal kararda Cem Özdemir'in de imzası var

Parlamentosu'nda bugün oylanan 1915 olayları sözde Ermeni Soykırımı olarak tanıyan tasarı kabul edildi. Skandal kararda Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir'in de imzası var. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın konu ile ilgili bütün uyarılarına rağmen Alman Parlamentosu tasarıyı kabul etti. AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, skandal karara imza atan Cem Özdemir için “kendi halkının yüzüne nasıl bakacaksın” dedi.

Giriş Tarihi: 2.6.2016 13:57 Güncelleme Tarihi: 2.6.2016 17:11
Skandal kararda Cem Özdemir'in de imzası var

SKANDAL KARARDA İMZASI OLAN BİR TÜRK

Almanya'daki Ermeni iddiaları tasarısının destekçilerinden Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, 15 yıl önceki makalesinde, "1915 ve 1895'te yaşanan olayların ele alınma yeri ne Washington ne de Paris ve Berlin'dir" demişti.


SÖZDE SOYKIRIM TASARISINI İMZALAYAN CEM ÖZDEMİR KİMDİR?

Alman Federal Meclisi'nde bugün oylanan ve kabul edilen 1915 olaylarına ilişkin tasarıya destek veren Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, 2001'de kaleme aldığı, "Boğaziçi'nde uzun yol-Bir Ermeni tasarısına karşı sebepler" başlıklı makalesi "Frankfurter Allgemeine Zeitung" gazetesinde yayınlanmıştı. Yazısında, Fransız Meclisi'nin benzer bir karar tasarısını kabul ettiğini hatırlatan Özdemir, "Alman Federal Meclisi'ndeki meslektaşlarıma Fransız örneğini izlemelerini tavsiye etmem. 1915 yılında ve daha öncesinde 1895 yılında yaşanan korkunç olayların ele alınma yeri ne Washington, ne de Paris ve Berlin'dir" ifadelerini kullanmıştı.

METİN KÜLÜNK: CEM ÖZDEMİR'İN TAVRI YÜZKARASIDIR!

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk,"Bir hainin ruh dünyasının en güzel delili"
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Türkiye düşmanlarının birleşerek eylem yaptığı Almanya Federal Meclisi'nin önünde sözde soykırım yasa tasarısı ile ilgili A Haber'e değerlendirmelerde bulundu. Sözde soykırın yasa tasarısının savunucusu Çerkes asıllı Alman milletvekili Cem Özdemir'in davranışlarını için Çerkes tarihinin yüz karası olan bir hain psikolojisi görüyoruz" dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk,"Bir hainin ruh dünyasının en güzel delili"

FUAT UĞUR DA TÜRKİYE GAZETESİNDEKİ KÖŞESİNDE KONUYU ELE ALDI

"BAZILARI ÇOK KULLANIŞLIDIR, CEM ÖZDEMİR DE ÖYLE"

Bunun dışında Almanya'daki Türk sivil toplumu çok hareketli. Almanya federal parlamentosuna getirilen ve bugün oylanacak olan Ermeni Soykırımı yasa tasarısı büyük tepki çekiyor. HDP'liler ve bir kesim CHP'li dernekler dışında Türkiye kökenli toplumu temsil eden tüm sivil toplum kuruluşları ayakta. Ak Parti eğilimli Avrupalı Türk Demokratlar Derneği(UETD) başta olmak üzere Atatürkçü Düşünce Dernekleri Federasyonuna dek onlarca STK bugün Berlin'de büyük bir gösteri yapmayı planladı. Geçen Cumartesi düzenlenen mitinge sadece 5 bin civarında katılımcı gelmiş ve bir hayli hayal kırıklığına sebep olmuştu. Atatürkçü Düşünce Dernekleri Federasyonu Köln Şube Başkanı Ahmet Narince bu durumu Perşembe günü(bugün) değiştireceklerini söylemişti. Bakalım sonuç bugün ne olacak?
Konuştuğum hemen herkes meselenin aslını biliyor. Türkiye'yi geri kabul anlaşmasından caymaması için baskı altında tutmak. Bu arada tasarıyı meclise getiren Yeşillerin eş başkanı Cem Özdemir'in epey hatırı soruluyor. Artık Türkiye kökenli toplum Özdemir'in Alman istihbarat teşkilatı BND'ye Alman derin devletine hizmet eden biri olduğunda hemfikir. Türkiye Almanya platformunun yayınladığı karikatürlerde de Özdemir, Türkiye-Almanya arasındaki ilişkileri masa altından dinamitleyen biri olarak yansıtılıyor.
Sevgili dostum, meslektaşım Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk twitter'dan sormuş bana "Yahu bu Cem Özdemir Çerkes değil mi? Niye Çerkes soykırımı hakkında tek bir laf etmez de Ermeni soykırımı deyip durur" diye.
Ardan'a da söyledim. Cem Özdemir Alman derin devleti ne derse onu yapar. Rusya ile ilişkilerde eğer gerekli görülürse birden Çerkes olduğu ona hatırlatılır ve peş peşe açıklamaları gelir.
Yapacak bir şey yok. Bazıları çok kullanışlıdır.

NUMAN KURTULMUŞ : TÜRKİYE İÇİN BU KARAR YOK HÜKMÜNDEDİR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Skandal kararda Cem Özdemir'in de imzası var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN