Giresun'da askerle çatışmaya giren terörist öldürüldü

Giresun Valisi Hasan Karahan, Şebinkarahisar ilçesinde bir teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 7.6.2016 15:35 Güncelleme Tarihi: 7.6.2016 17:14
Giresun'da askerle çatışmaya giren terörist öldürüldü

Giresun Valisi Hasan Karahan, Şebinkarahisar Hükümet Konağı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgeye Erzincan üzerinden intikal etme gayretinde olan bir grubun tespit edildiğini söyledi. Bunların hareketlerinin takip edildiğini belirten Karahan, şöyle konuştu:

"Dün gece temas sağlandı, bir terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlar devam ediyor, bölgede tüm ekiplerimizi, imkanlarımızı seferber ettik. Bölge komutanımız, jandarma komutanımız, emniyet müdürümüz ve biz, olayın takipçisi olarak olay yerine geldik. İnşallah diğerlerini de etkisiz hale getirmek için çabalarımız devam ediyor. Şu aşama bu kadar söyleyebileceklerimiz."

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ÜST DÜZEY 3 İSMİ ÖLDÜRÜLDÜ!

VALİ KARAHAN HALKI DAHA DİKKATLİ OLMASI YÖNÜNDE UYARDI

Karahan, bir gazetecinin, bölgedeki güvenlik önlemlerinde artış olup olmayacağı yönündeki sorusuna, "Bölgede güvenlik tedbirimiz var zaten ama bu grupların takibi anlamında özel bir gayretimiz var." yanıtını verdi.

Halkı dikkatli olmaları konusunda uyaran Karahan, terör şüphesiyle değerlendirilebilecek bir bilgi varsa en kısa zamanda güvenlik birimlerine intikal ettirilmesini istedi. Karahan, "Burada önemli olan haberin erken intikal ettirilmesi, erken müdahale edebilmemiz. Bu konuda bölge halkı zaten duyarlı, dikkatli, aynı şekilde devamını istiyoruz, arzu ediyoruz." diye konuştu.

TERÖRÜN İNSAN KAYNAĞI KURUTULDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giresun'da askerle çatışmaya giren terörist öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN