Başbakan Binali yaralıları ziyaret etti

Başbakan Binali , Vezneciler'de yapılan saldırıda yaralananların bulunduğu Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Hastane önünde basın mensuplarına konuşan Başbakan Yıldırım bugün Mardin'de düzenlenen hain saldırıya ilişkin olarak "Katil PKK örgütüdür" dedi.

Giriş Tarihi: 8.6.2016 12:43 Güncelleme Tarihi: 8.6.2016 15:06
Başbakan Binali Yıldırım yaralıları ziyaret etti

Vezneciler'de yapılan saldırıda yaralananların bulunduğu Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giden Başbakan Binali , açıklama yaptı

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları....

Yaralı vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Çok şükür durumaları iyi. Milletim şunu bilsin ki terör ne yaparsa yapsın, şehirlerimizde alçakca saldırı düzenlesin hangi yöntemi kullanırsa kullansın asla milletimizi yıldıramaz bu milleti bu onurlu mücadeleden geri döndüremezler. Onun için ister şehirde ister kırsalda terörün Türkiye gündeminden çıkması için canla başla bir ve beraber olarak mücadele edeceğiz.

KATİL PKK TERÖR ÖRGÜTÜDÜR

Bugün bildiğiniz gibi Midyat'ta polis merkezine saldırı düzenlendi. Allah'tan alınan tedbirler, bariyerler vesilesiyle çok çok büyük bir patlayıcı olmasına rağmen, tabii yaralananlar oldu çok sayıda. 30 civarında yaralımız var, 30 küsur. Maalesef şu ana kadar teyit edilen şekliyle 1 polis, 2 vatandaş olmak üzere 3 vefatımız var. Bununla ilgili de son durum budur. Katil PKK terör örgütüdür. Bizi şaşırtmadı ama çember daralıyor. Teröre karşı milletin infiali artıyor. Terörle mücadele çetin ve kararlılık gerektiren bir şeydir. İnsan kılığında bu katiller var.

ÇOK TİTİZ ÇALIŞIYORUZ

Vatandaşlara zarar vermemek adına emniyet güçlerimiz titiz çalışmalar yapıyor. Vatandaşlarımdan özellikle istirham ediyorum. Canını dişine takan askerimiz polisimiz korucularımız hatta sivil görevlilerimizin daha fazla yanlarında olmalarını ve destek olmalarını rica ediyorum. Bu acıları bize yaşatmak isteyen teröristlere karşı aldığı tedbirler nedeniyle polis ve askerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşın daha az acı çekmesi için büyük fedakarlık yapıyorlar. Bazı basın yayın organlarının polise yönelik haksız ithamlarda bulunuluyor. Polis teşkilatımız şehirlerimizde kamuoyuna yansımayan, vatandaşlarımızın hissetmediği yüzlerce buna benzer olayı olmadan önce bertaraf ediyorlar, engelliyorlar. Bize düşen bu kahraman güvenlik güçlerimizin moral değerlerini yüksek tutmaktır. Birçok bombalı saldırıyı aldığı vakitlice tedbirlerden dolayı polis teşkilatımıza, kahraman polislerimize teşekkür ediyorum.

MİDYAT İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE HAİN SALDIRI

İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ'NE BOMBA YÜKLÜ ARAÇLA SALDIRIDA 1 POLİS ŞEHİT OLDU 1 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MİDYAT'TAKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLEDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım yaralıları ziyaret etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN