HDP'den çifte terör tutumu

Giriş Tarihi: 13.6.2016 18:13 Güncelleme Tarihi: 13.6.2016 19:02
HDP'den çifte terör tutumu

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Büyükelçisi Bass'a gönderdiği mektupta, Orlando saldırısını kınadı. Türkiye'de kanlı eylem gerçekleştiren, askerlerimizi, sivilleri, çocukları katleden terör örgütü PKK ile kol kola HDP'nin bu tutumu sosyal medyada 'Ülkemizde terörü alkışlıyorlar ABD'dekini kınıyorlar" şeklinde yorumlanarak tepki gösteridi.

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin eş genel başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, Orlando kentinde yaşanan katliam nedeniyle 'nin Ankara Büyükelçisi John R. Bass'a başsağlığı mektubu iletti.

VEZNECİLER VE MİDAYAT'I UNUTTULAR(!)

PKK'nın 30 yıılık kanlı tarihinde birçok katliam olmasınını yanında henüz çok yeni olan Vezneciler ve Midyat saldırılarında hayatını kaybeden 20'ye yakın polis ve sivil şehitleri unutan(!) Yüksekdağ ve Demirtaş başsağlığı mektupunda,"Dün Orlando Kenti'nde 50 insanın katledilmesi ile sonuçlanan barbarca saldırıyı kınıyoruz. Amerika'nın 12 Eylül'den bu yana hedef olduğu en dehşet verici saldırılardan biri olarak gördüğümüz bu saldırının asıl amacının halklar ve inanç toplulukları arasında nefreti ve ayrımcılığı yükseltmek olduğu açıktır." ifadeleri tepki çekti.

"TERÖR SUÇLULARI CHP VE HDP'Lİ VEKİLLERİ ÖNCEDEN TANIYORDU"

HDP'Lİ ALTAN TAN MİDYAT'TAN KOVULDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'den çifte terör tutumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN