Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP'de büyüyor, Altan Tan'dan Demirtaş'a yanıt

HDP'de büyüyor. Midyat'ta PKK'nın terör saldırısında sivilleri ve polisleri şehit etmesinin ardından olay yerine gitmek isteyen Altan Tan'a tepki gösteren halk HDP'de büyük çatlağa neden oldu. HDP'li Altan Tan,  isim vermeden kendisini eleştiren HDP Eş Genel Başkanı 'ın sözlerinin hatırlatılması üzerine "'Yol ayrımında olan Altan Beydir. Biz bir yol ayrımında değiliz" demişse bir arkadaşımız o da demek ki yolunu belli etmiştir"  dedi

Giriş Tarihi: 14.6.2016 15:01
HDP'de kavga büyüyor, Altan Tan'dan Demirtaş'a yanıt

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısındaTürkiye'nin adım adım büyük bir kaosa ve krize kanlı ve karanlık bir iç savaşa doğru sürüklenmekte olduğunu belirterek bu noktada aklı selim insanlara büyük görevler düştüğünü söyledi.

"BARIŞÇIL VE LEGAL SİYASET..."

Altan Tan, bir bütün olan Kürt siyasi partileri, çevreleri ve siyasetçilerinin de bir yol ayrımında olduğunu kaydeden Altan Tan, "Şiddet, çatışma ve topyekûn savaş ile demokratik ve meşru siyaset arasına nihai bir tercihte bulunmak gerekmektedir. Çare ve çözüm tüm etnik, dini, mezhebi, sınıfsal ve ideolojik farklılıkları birlikte içinde yaşatmayı hedefleyen demokratik, barışçıl, legal ve vesayetin olmadığı bir siyaset olmalıdır. Siyaset susmalı fikirler ve siyasi projeler ortaya konulmalı ve konuşulmalıdır. Bu amaç doğrultusunda bugün yapılması gereken derhal hak ve adaletleri öne çıkaran yeni adil bir demokratik Türkiye perspektifi ortaya koymak ve bu çerçevede birliktelik ve hukuk oluşturmaktır. Son günlerde açıklamalarımla ilgili spekülatif değerlendirmelerim muhatabı değilim. İçinde tüm farklı çevrelerin olacağı bir demokrasi bloğu ancak ülkedeki tansiyonu düşürerek toplumsal uzlaşmayı ve barış iklimini sağlayabilir. Bundan önce yaptığım gibi bundan sonra da siyasi çalışmalarıma devam edeceğim" diye konuştu.

Demirtaş'tan Altan Tan'a sert yanıt!

"BİR ARKADAŞIMIZ..."

Bir gazetecinin açıklamasından ne anlaşılması gerektiğini sorması ve HDP Eş Genel Başkanı 'ın isim vermeden kendisine yönelik "Yol ayrımında olan biz değiliz. Yolunu şaşıranlar kendilerini bulacaktır" sözlerinin anımsatması üzerine Altan Tan "Şiddet ortamı bitmeden HDP'nin alanı daralmaktadır. HDP bu savaşı istemedi, bu yı istemedi ama bu savaşın ortasında kaldı. Dolayısıyla ihtiyaç budur. Bugün aranan yapılması gereken budur. Benim yapmak istediğim çok net. Yol ayrımında olan Altan Bey'dir. Biz bir yol ayrımında değiliz demişse bir arkadaşımız o da demek ki yolunu belli etmiştir" dedi.

ALTAN TAN: YENİ BİR KÜRT PARTİSİ KURULABİLİR!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'de kavga büyüyor, Altan Tan'dan Demirtaş'a yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN