Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kılıçdaroğlu grup toplantısında liseleri tahrik ediyor

DHKP-C’nin sözde gençlik kollarının liselerde başlattığı kışkırtma eylemine PKK ve FETÖ medyası bir süredir tam destek veriyordu. Velileri ve öğrencileri tedirgin eden liselerdeki bu tehlikeli kalkışmaya destek veren korosuna lideri Kılıçdaroğlu da dahil oldu.

Giriş Tarihi: 14.6.2016 17:04 Güncelleme Tarihi: 14.6.2016 17:04
Kılıçdaroğlu grup toplantısında liseleri tahrik ediyor

Yaklaşık bir aydır DHKP-C'nin sözde gençlik kollarının liseler üzerinde başlattığı kışkırtma eylemleri Erkek Lisesi'nde sonuç vermişti. Bu eylemi diğer liselere de yaymaya çalışan marjinal sol örgütler korsan bildirilerle lise öğrencileri üzerinde hakimiyet kurmaya çalışıyor. Bazı öğrencilerin yaptığı eylemler ve yayınladığı korsan bildiriler bütün okulların görüşü gibi haber yapan FETÖ ve PKK medyasına bugün lideri Kılıçdaroğlu'ndan destek geldi.

Liseleri kışkırtıcı bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

EYLEMCİ LİSELİLER BİZİM GURURUMUZDUR!

"Bu günlerde bir şey daha var, liseli çocuklarımız ayaklanıyorlar. Birilerinin uykuları yine kaçmış. Lisede okuyan çocuklarımız, bizim çocuklarımız. O çocuklar bizim onurumuz ve gururumuz. Onlar çağı, aydınlanmayı yakalamak istiyorlar. Kendilerini, okulları, siyasi kurumları sorgulamak istiyorlar. Karanlığa teslim olmak istemiyorlar. Onlar bizim onurumuz, gururumuz, umudumuz. Onlar bizim devrimcimiz, laikimiz, cumhuriyetimiz, onlarla onur ve gurur duyuyoruz."

OKULLARI KİM KARIŞTIRMAK İSTİYOR?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu grup toplantısında liseleri tahrik ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN