Soruşturması'nda 3 tutuklama

Giriş Tarihi: 20.6.2016 17:20
Özgür Gündem Soruşturması'nda 3 tutuklama

Haklarında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla soruşturma başlatılan Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Önderoğlu tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen isimler hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında bugün Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin, Önderoğlu, Cengiz Boysoy, İhsan Eliaçık ve Beyza Üstün Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısına ifade verdi. İfadelerinde Özgür Gündem Gazetesi'nde gönüllü olarak, dayanışma maksadıyla bir günlük genel yayın yönetmenliği yaptıklarını söyleyen şüphelilerden Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi 1. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen ve kimlik sorgusu yapılan şüphelilerin ifadeleri alınacak.

ÖZGÜR GÜNDEM PKK'YA ZEKAT VE FİTRE İSTEDİ!

"SÖZ KONUSU HABERLER DÜŞÜNCE VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA"

Yayın yönetmenliğini üstlendiği gün gazetede çıkan haberler nedeniyle "Terör örgütü propagandası yapmak"la suçlanan Şebnem Korur Fincancı'nın savcılıktaki ifadesinde, "Söz konusu haberlerin düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında kaldığını düşünüyorum" dediği belirtildi.

ÜÇÜ DE TUTUKLANDI

Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katılarak gazetenin bir günlük yayın yönetmenliği görevini üstlenen isimler hakkında "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan başlatılan soruşturmada mahkemeye sevkedilen Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu tutuklandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgür Gündem Soruşturması'nda 3 tutuklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN