Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gezi Parkı'na Topçu Kışlası, Taksim'e camii, AKM'ye binası geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi Parkı'na tarihi Topçu Kışlası'nın inşa edileceğini, ayrıca 'nda camiye ihtiyaç olduğunu, AKM'ye de binası yapılacağını duyurdu...

Giriş Tarihi: 21.6.2016 10:36 Güncelleme Tarihi: 21.6.2016 10:37
Gezi Parkı'na Topçu Kışlası, Taksim'e camii, AKM'ye opera binası geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, lık aşamasında olan projelerle İstanbul'un çok daha ileriye taşınacağını, Başbakan Binali Yıldırım'a her zaman cesur olması gerektiğini söylediğini belirtti. Cesur olunması gereken konulardan birinin Gezi Parkı'na inşa edilecek olan Topçu Kışlası projesi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Taksim'deki Gezi Parkı'na Topçu Kışlası isimli tarihi eserin inşa edileceğini, proje içeriği hakkında çok ilginç bilgiler olduğunu, Topçu Kışlası içinde Almanlara, Fransızlara ve Amerikalılara ait birer köşe oluşturulup neler yaptıklarının dünyaya tanıtılabileceğini belirterek, "Dünya hepsini tanısın, nerede neler yapmışlar hepsini görelim. Ama bu millete iftira atanlar bu milleti de orada görsün. Bizim tarihimiz kara tarih değil, ak tarihtir. Bunu görsün" dedi.

TAKSİM TOPÇU KIŞLASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maksem'in olduğu yere de cami yapılması gerektiğini, Taksim Meydan'ın buna ihtiyacı olduğunu belirterek projelerin hazır olduğunu söyledi. Diğer önemli projenin de AKM ile ilgili olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ön hazırlık aşamasındaki proje kapsamında AKM arkasındaki devasa alana dev bir binası yapılabileceğini belirterek, AKM'nnin zaten depreme dayanıklı bir bina olmadığını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezi Parkı'na Topçu Kışlası, Taksim'e camii, AKM'ye opera binası geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN