Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da 300 kilogram patlayıcı bulundu

- Silvan Karayolu'na önceden döşenen ve güvenlik güçleri tarafından son anda fark edilen, değişik boyutlardaki 10 plastik bidon içine yerleştirilmiş ve 300 kilo amonyum nitrat ile güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı imha edildi. Hainler Bitlis'te de boş durmadı. Tatvan-Van karayolunda terör örgütü PKK mensuplarınca menfeze yerleştirilen yaklaşık bir ton el yapımı patlayıcı da imha edildi

Giriş Tarihi: 23.6.2016 10:58 Güncelleme Tarihi: 23.6.2016 16:06
Diyarbakır'da 300 kilogram patlayıcı bulundu

Valiliği'nden bugün konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, güvenlik güçlerine yapılacak olası eylem ve saldırıların engellenmesine yönelik her türlü önlemin alındığı belirtilerek şöyle denildi:

"500 METRE KABLO İLE HAZIRLANMIŞ AKTİF HALDE EL YAPIMI PATLAYICI DÜZENEĞİ TESPİT EDİLMİŞTİR"

"Bu tedbirler kapsamında icra edilen mayın ve el yapımı patlayıcı araması esnasında; Diyarbakır- Silvan karayolu, Sur İlçesi Alabal Mahallesi Pamukçay Köprüsü'nün altına ve köprü ayaklarına beton duvar kırılarak yerleştirilmiş 3 adet 50 kg, 4 adet 30 kg, 3 adet 20 kg'lık plastik bidon içerisinde yaklaşık 300 kg Amonyum nitrat ve şeker karışımı, toplam 20 adet birleştirilmiş pil bloğu, 500 metre kablo ile hazırlanmış aktif halde el yapımı patlayıcı düzeneği tespit edilmiştir.

El yapımı patlayıcı düzeneği yola ve köprüye zarar vermemek, vatandaşların ulaşımına engel olmamak amacıyla Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından emniyetli bir şekilde yerinden alınmış, boş bir arazide patlatılarak imha edilmiştir."

BİTLİS'TE DE 1 TON BOMBAYLA TUZAK KURDULAR

Bitlis'in Tatvan ilçesinde teröristlerin menfeze yerleştirdiği el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi.

Alınan bilgiye göre, Tatvan-Van karayolunun 10. kilometresindeki Tokaçlı köyü mevkisinde terör örgütü PKK mensuplarınca menfeze yerleştirilen yaklaşık bir ton el yapımı patlayıcı, güvenlik güçlerince fark edildi.

4 METRE DERİNLİĞİNDE 30 METRE GENİŞLİĞİNDE ÇUKUR OLUŞTU

Trafiğe kapatılan karayolunda alınan güvenlik önlemlerinin ardından patlayıcı kontrollü şekilde imha edildi.

Patlamanın şiddetiyle yolda 4 metre derinliğinde ve 30 metre genişliğinde çukur oluştu. Çalışmanın ardından karayolu tek yönlü ulaşıma açıldı.

Bölgede teröristlere yönelik operasyon başlatıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'da 300 kilogram patlayıcı bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN