Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan alanına Edi Rama ile kol kola geldi

Dün akşam açılışı gerçekleştirilen Osmangazi Köprüsü'nün açılışına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanı Edi Rama ile kol kola gelmesi dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 1.7.2016 09:31 Güncelleme Tarihi: 1.7.2016 09:44
Erdoğan tören alanına Edi Rama ile kol kola geldi

Türkiye'nin 2023 hedefleri kapsamında ulaştırma alanında hayata geçirdiği "dev projelerden" olan ve İzmit Körfezi'nin "gerdanlığı" olarak nitelendirilen Osmangazi Köprüsü açılışı yapıldı. Açılış için köprünün Dilovası ayağında düzenlenen e, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali , Başbakan�� Edi Rama, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Nurettin Canikli ve Mehmet Şimşek, çok sayıda bakan, milletvekili, bürokrat, üstlenici firma yetkilileri, yabancı konuklar, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osman Gazi Köprüsü hizmete girdi.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ'NÜN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

İŞÇİLERLE İFTAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, Osmangazi Köprüsü'nün açılışının ardından, işçilerle ve vatandaşlarla iftar yaptı. Erdoğan ile Yıldırım, açılış merasiminden sonra, tören alanının yanındaki bölümde işçi ve vatandaşlarla iftarda buluştu. İftara, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın yanı sıra açılışa katılan Başbakan yardımcıları, bakanlar ve diğer katılımcılar da katıldı.

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ HAZIR!

TÖREN ÖNCESİ KOL KOLA GELDİLER

Tören öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alana Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile kol kola gelmesi dikkat çekti. Arnavutluk Başbakanı, tören boyunca sürekli olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında yer aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan tören alanına Edi Rama ile kol kola geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN