Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in yeni ı Uğur Poyraz oldu

Seri katil zanlısının ailesinin teklifini kabul eden Uğur Poyraz, 'in hakkında yürütülen soruşturma ve yargılama aşamasında lığını yapacak. 30 yıllık kıdemli avukat Poyraz, birçok ünlü ismin avukatı olarak tanınıyor.

Giriş Tarihi: 4.7.2016 10:53 Güncelleme Tarihi: 4.7.2016 11:38
Atalay Filiz'in yeni avukatı Uğur Poyraz oldu

Seri katil zanlısı 'in, özel lığını Uğur Poyraz üstlendi. Ailesi bir avukat tanıdıkları aracılığıyla Uğur Poyraz ile görüşerek, Atalay Filiz'in avukatlığını yapmasını istedi. Poyraz da avukatlık yapmayı kabul ederek, Atalay Filiz'i tutuklu bulunduğu Silivri Cezaavi'ne giderek kendisiyle görüştü. Habertürk'ün haberine göre, Atalay Filiz'in avukatlığını üstlenen Uğur Poyraz, Filiz'in avukatlığını süreciyle ilgili "Ailesi bir avukatın tavsiyesi özerine bana ulaştı. Kendileriyle görüştük. Özel avukatlığını yapmayı kabul ettim. Atalay Filiz'in bu süreçte ceza ehliyetin olup olmadığı belli değil. Cezai ehliyeti olmayan bir kişinin cezalandırılması büyük bir adaletsizlik olacaktır. Diğer taraftan cezai ehliyeti var ise yapılacak yargılama sonucu eylemine uyacak cezayı alması en doğal hukuki sonuçtur. Bu yargılama sürecinde kendisine hukuki destek vermek amacıyla avukatlığını üstlendim. Amacım maddi gerçeğin ortaya çıkmasına sağlamaktır" dedi.

ATALAY FİLİZ'İN FİRAR SERÜVENİNİ TEMİZLİK MERAKI BİTİRDİ

ATALAY FİLİZ'E AVUKATINDAN BÜYÜK ŞOK

"Atalay Filiz ile görüştünüz mü?" sorusuna avukat Poyraz, "Silivri Cezaevine giderek görüştüm. Kendisiyle görüştükten sonra hukuki bir desteğe ihtiyacı için avukatlığını üstlendim" dedi. İstanbul Baro Başkanlığı'nca yasa gereği atanan avukatı Vildan Yirmibeşoğlu'nun zorunluk avukatlık görevi sona ermişti. Atalay Filiz, gözaltına alındıktan sonra liseden arkadaşı olan O.E.'nin de avukatlığını yapma talebini reddetmişti. Filiz, "adının benimle anılmasını istemiyorum" demişti.

SİLİVRİ YÜKSEK GÜVENLİK CEZAEVİNDE KALIYOR

Atalay Filiz, Fatma Kayıkçı'nın katil zanlısı olduğu iddiasıyla tutuklanarak Silivri 9 Nolu Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne gönderilmişti. Filiz, 3 kişilik bir oda tek kişi başına kalıyor.

UĞUR POYRAZ 30 YILLIK KIDEMLİ AVUKAT

30 yıllık avukat olan Uğur Poyraz, ünlü ceza avukatı Burhan Apaydın'ın yanında staj yaparak avukatlığa başladı. Poyraz, 1986 yılından bu yana da İstanbul Barosu'na kayıtlı olarak avukatlık yapıyor.

ATALAY FİLİZ 4 YIL ÖNCE DE SORGULANMIŞ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atalay Filiz'in yeni avukatı Uğur Poyraz oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN