Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahoz Erdal'ın ölümüyle ilgili flaş gelişme

Günlerdir doğruluğu tartışılan Bahoz Erdal'ın öldürülmesine ilişkin haberler Hükümet tarafından doğrulandı. Hükümet yetkilileri ile görüşen AHaber, Bahoz Erdal'ın kesinlikle öldürüldü bilgisine ulaştığını duyurdu.

Giriş Tarihi: 12.7.2016 15:00 Güncelleme Tarihi: 12.7.2016 17:01
Bahoz Erdal'ın ölümüyle ilgili flaş gelişme

Cemil Bayık ve Murat Karayılan ile birlikte PKK'nın üçüncü önemli ismi Bahoz Erdal lakablı Fehman Hüseyin'in öldüğü kesinleşti. Ak Parti Genel Merkez kaynakları günlerdir doğrulu tartışılan haberin doğrulandığını açıkladı. Hükümet yetkilileri ile görüşen AHaber, Bahoz Erdal'ın kesinlikle öldürüldü bilgisine ulaştığını duyurdu.

İSTİHBARAT ÖLÜMÜ DOĞRULADI

Hükümet yetkilisi, PKK'nın önemli isimlerinden Bahoz Erdal lakaplı Fehman Hüseyin'in ölümüyle ilgili olarak "Ölüm haberi doğrudur, istihbarat ölümü doğruladı" açıklaması yaptı.

Bahoz Erdal'ın öldüğü kesinleşti

BAHOZ ERDAL'IN ÖLÜMÜ ÖRGÜT İÇİNDE NASIL BİR ETKİ YARATIR?

"HASAN CEMAL KARALAR BAĞLAYABİLİR"

Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, Bahoz Erdal'ın ölümü ile ilgili kesinleştiğini doğrulayarak şöyle konuştu:

"Bu olay artık duyum olmaktan çıktı, kesinleşti. Fehman Hüseyin'in dostları var Türkiye'de. Hasan Cemal gibi.. O karalar bağlayabilir. Yakın vadede PKK'nın kongre kararı alarak Türkiye'den çekileceğini düşünmüyorum. Bu süreç için erken ama Bahoz Erdal'ın bu şekilde öldürülmesinde Türk istihbaratının rol oynadığını anlayacaktır. Bahoz Erdal'ın bu yöntemle doğru bir istihbaratla öldürülmesi Kandil'deki diğer baronlar için ciddi bir endişe kaynağı olacaktır. Örgüt için ciddi bir çözülme beklemiyorum ama korkunç düzeyde motivasyon eksikliği yaşanacaktır. Diğer baronlar da her an kendi başlarına da böyle bir olay geleceği korkusu ile yaşayacaktır"

Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner "Hasan Cemal karalar bağlayabilir"

"BAHOZ ERDAL'IN ÖLDÜRÜLMESİNDE ANA AKTÖR KİM?"

A Haber yayınına bağlananan Doç. Dr. Mehmet Şahin önemli değerlendirmelerde bulundu. Şahin açıklamasında şunları kaydetti:

"Bence bu ana aktör açıklandıktan sonra bazı yorumların yerine oturacağını düüşünüyorum. Neye dayanarak bunu söylüyorum? Evet Türkiye kararlı bir terörle mücadele yürütüyor. Eğer Türkiye'nin kendi insiyatifi ise bunun sonuçları terör örgütünün ve onu kullananların üzerinde ciddi bir etki yapar. Sonuç alamayacaklarını ortaya koyar."

"Bahoz Erdal'ın öldürülmesinde Ana aktör kim?"

"BAHOZ ERDAL'IN ÖLÜMÜ ÖRGÜT İÇİN BÜYÜK BİR YIKIM"

A Haber yayınında konuşan Akademisyen İdris Kardaş önemli değerlendirmelerde bulundu. Kardaş açıklamasında, "Bahoz Erdal'ın ölümü örgüt için büyük bir yıkım. Özellikle PKK'nın Suriye politikasında önemli bir isim. Örgütün bütün Suriye lojistiğini stratejisini yönlendiren isimlerin başında geliyor. Bu ismin öldürülmesi PKK'nın hem Türkiye'de hem Suriye'de ciddi manada kayıp yaşadığının göstergesi. Bu bir güç kaybının göstergesi" dedi.

"Bahoz Erdal'ın ölümü örgüt için büyük bir yıkım"

TERÖR ÖRGÜTÜ MEDYASI ŞOKTA!

BAHOZ ERDAL ÜÇÜNCÜ SALDIRIDA ÖLDÜRÜLDÜ

BAHOZ ERDAL SUİKASTININ ANLAMI

HASAN CEMAL BAHOZ ERDAL İÇİN AĞIT YAKTI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahoz Erdal'ın ölümüyle ilgili flaş gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN