SABAH’ın kadın muhabirine darpa dava

Giriş Tarihi: 13.7.2016
SABAH’ın kadın muhabirine darpa dava

Sabah muhabiri Dilek Yaman’ı darp eden Cumhuriyet yazarı Sabuncu hakkında dava açıldı. Savcı Atasoy, refleks olarak Sabuncu’yu iten Yaman’ı da darp etmekle suçladı

Can Dündar'ın MİT TIR'larıyla ilgili 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın 1 Nisan'daki duruşması öncesinde Sabah muhabiri Dilek Yaman, aralarında Cumhuriyet Gazetesi Yayın Koordinatörü ve yazarı Sabuncu'nun da bulunduğu bir grubun saldırısına uğramıştı. Yaman'ın şikâyeti üzerine başlatılan soruşturma tamamlandı. Sabuncu'ya Yaman'ı omzundan yaraladığı gerekçesiyle basit yaralama suçu talebiyle dava açıldı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Atasoy iddianamede Yaman'ın darp edilmesi üzerine refleks olarak Sabuncu'yu ittirmesini de yaralama suçu saydı.

KENDİSİYLE ÇELİŞTİ!
Savcı, Yaman hakkında da ceza isterken iddianamede kendisiyle çelişti. Yaman'ın Sabuncu'yu yaraladığı öne sürülen iddianamede, Sabuncu'nun yaralanmadığı belirtildi. Yani hem yaralamadan dava açtı hem de iddianameye yaralama olmadığını yazdı.

İLGİNÇ BİR İDDİANAME
İddianameyi değerlendiren deneyimli bir yargı mensubu "Sabuncu yaralanmadığını belirtmiş. Savcı da yaralanmadığını yazmış. Ama Dilek Yaman'a basit yaralamadan dava açması, meşru müdafaa maddesini iddianameye koymaması ilginç. Yaralanma olmadığı belirtilen yaralama iddianamesi hazırlandığını ilk kez gördüm" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SABAH’ın kadın muhabirine darpa dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN