Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genel Kurulu olağanüstü toplandı

Giriş Tarihi: 16.7.2016 17:06 Güncelleme Tarihi: 16.7.2016 18:52
TBMM Genel Kurulu olağanüstü toplandı

Dört partinin katılımıyla Genel Kurulu toplandı. TBMM Başkanı dört partinin ortak metnini okudu.

Askeri darbe girişiminde bombaların hedefi olan Genel Kurulu'ndaki özel oturum, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman, İstiklal Marşı'nın diğer kıtalarını da okudu. Kahraman'a milletvekilleri hep bir ağızdan eşlik etti ve alkışladı.

Başkan Kahraman, "Millet olarak tek vücut halindeyiz. Yargıtay Başkanı ve yargı mensupları, yabancı misyon şefleri burada ve biz milletvekilleri olarak, hiçbir parti farkı gözetmeksizin yekvücut olarak buradayız" dedi.

TBMM Başkanı Kahraman'ın konuşmasından notlar şöyle oldu:

TBMM Genel Kurulu İstiklal Marşı ile başladı!

15 TEMMUZ DEMOKRASİ BAYRAMI

Türkiye'nin uluslararası arenada gösterdiği duruş, ülkemizin kalkınmasını ve güçlenmesini istemeyen bir takım güçleri rahatsız etti. Dün akşamdan beri çok gergin, çok acı verici, çok ibretli saatler yaşadık. 15 Temmuz Demokrasi Bayramı'nın bir güzel tablosuyla karşı karşıyayız.Vatan hainlerine onurla direndik. Sorumlular gereken cezayı alacak. Kalkışmayı yapanlar küçük bir azınlık yaptı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'dan tarihi açıklama

YARALARI SARMA ZAMANIDIR

Milletin beslediği ve eline silah verdiği unsurlar milletin bağrına silahlarını dayamıştır. Tüm güvenlik güçlerimize geçmiş olsun. Bu terördür. Gereken yapılacak ve en ağır şekilde cezalandırılacaklardır. Şimdi birlik ve beraberlik zamanıdır. yaraları sarma zamanıdır. 15 Temmuz demokrasi bayramınızı kutluyorum. Şimdi gündeme geçiyoruz.

Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar alkışlandı

BAŞBAKAN DAKİKALARCA AYAKTA ALKIŞLANDI

Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'a dik duruşundan dolayı teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Dünyanın her yerinde bayraklarını alığ sokağa çıkan dost ve kardeş ülkelere teşekür ediyorum. Dünya parlamentolarına örnek bir davranış sergilediniz. Yüzlece yıl unutulmayacak bir dayanışma sergilediniz. Parti ayrımı yapmaksızını bu meclisin her bir üyesini selamlıyor ve milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum.

EN UZUN GECEYİ YAŞADIK

Gazi meclisimizin en zor en uzun en sıkıntılını gecesini yaşadı. Bunlar asker değil asker kılığında teröristlerdir canilerdir. Gözlerini kan bürümüştü. Cinnet halindeydiler. Ancak bilmedikleri şuydu. Milletin evine dokunanın eli yanar. Daha 24 saat geçmeden elleri yandı. Hiçbir darbe girişimi yapanların yanına kar kalmadı. Bundan sonra da kalmayacaktır. Kimse bundan sonra milletin iradesine el uzatmaya cesaret edemeyeceklerdir.

Başbakan Binali Yıldırım dakikalarca alkışlandı

15 TEMMUZ DEMOKRASİ BAYRAMI

Bugün meclis içinde ve dışında tüm siyasi partilerin demokrasiye birlikte sahip çıktıkları bir gündür. Devletimize ve meclisimize yönelik bir saldırıda nasıl kenetlenebildiğimiz hep birlikte gösterdik. Bu dayanışma inanıyorum ki yeni bir sürecin de başlangıcıdır. Bu birliktelik ruhuyla Türkiye'yi Gazi Mustafa Kemal'in işaret ettiği gibi muassır medeniyetler seviyesine çıkaracağız. Bu tarihi dayanışmayı inşallah geleceğe de taşıyacağız. Son olarak diyorum ki inadına barış, inadına kardeşlik. 15 Temmuz demokrasinin nöbetinin tutulduğu gündür. Demokrasi bayramıdır.

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU

Hepimiz ortak akılla Türkiye'nin sorunlarını çözmek için birlikte çalışmak zorundayız. Devletin vakarına saygı göstereceğiz hukuktan vazgeçmeyeceğiz... Kim adaletten saptıysa hukukun içinde cevabını vereceğiz. Son olarak bu saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Türkiye'nin bir daha böyle acı günler yaşamamasını diliyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu TBMM'de Genel Kurul'da konuştu

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ

Gözü dönmüş çürümüşler Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bir parçası olmayacaklardır. Masum vatandaşlara kurşun sıkan darbecileri şiddetle kınıyorum. Hiçbir şeyden haberi olmayan Mehmetçiği sokağa çıkaranlar ardından da linç edilmelerini izleyenler hesabını vermek zorundadır. Ağır provokasyon ortamında dikkatli olunmalıdır. Kararımızdan dönmeyeceğiz. Bölgesel veya küresel operasyonlardan asla geri dönmeyeceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Devlet Bahçeli "Bunların yediğini içtiğini burnundan getirmek namus borcudur"

TUĞGENERAL ALİ OSMAN GÜRCAN TUTUKLANDI

GENELKURMAY'DA GÖZALTI OPERASYONU TAMAMLANDI

TUĞGENERAL ALİ OSMAN GÜRCAN TUTUKLANDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TBMM Genel Kurulu olağanüstü toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN