Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeci FETÖ'cülere karşı destansı duruş

Valisi Işın, FETÖ alçaklarının darbe girişiminden sonra gözaltına alınan Doğubayazıt 1' Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ozan'a, "Yüreğin yetiyorsa gel al" dediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 17.7.2016 03:05
Darbeci FETÖ'cülere karşı destansı duruş

Canlı yayın programına telefonla katılan Vali Işın, 'daki son durumu anlattı. Türkiye'nin 15 Temmuz günü gerçekten bir kaos yaşadığını belirten Vali Işın, Ağrı halkının kaymakam ve valileri koruduğunu söyledi. Merkezdeki Tugay ve İl Jandarma Komutanının yanlarında olduğunu belirten Vali Işın, gece yaşananları şöyle anlattı:

"Dobayazıt 1' Mekanize Tugay Komutanı, kaymakam beyi arayarak, 'Ben sıkıyönetim komutanı oldum. Sizi teslim alacam' dedi. Kaymakam da bunun üzerine beni aradı. Ben malum şahsı aradım, 'böyle bir şey var' dedim. 'Evet böyle bir şey var, biraz sonra sizi alacağım' dedi. Ben, 'Sen şeref... ve haysiyet... adamsın', dedim kendisine. 'Hainsin' dedim. 'Burada binlerce insan var. Beni ve onları çiğnemeden hiçbir şey yapamazsın' dedim kendisine. 'Yüreğin yetiyorsa gel al' dedim. Burada bizi ve halkı, dedim. Kendisi çok ürkek davrandı. Aşağı yukarı işin rengi belli olduktan sonra tankları dışarıya çıkardı. Ancak kaymakam beyle sürekli irtibat halinde olduk. Oradaki vatansever, tankların üzerinde bir kaç binbaşı ile görüşmek suretiyle tanklar tekrar geri çevrildi. Doğubayazıt halkını buradan tebrik ediyorum. 2 bin civarında kişi kaymakamlığın önünde toplandı. Bizim için sıkıntı olan Doğubayazıt'tı Ağrı'da herhangi bir şey yoktu."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci FETÖ'cülere karşı destansı duruş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN