Başbakan Binali gözyaşlarını tutamadı

FETÖ'nün teröristlerinin 15 Temmuz Cuma günü yapmaya çalıştığı darbe girişimi sonrası Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan torunu ile yaşadığı bir anı anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

Giriş Tarihi: 18.7.2016 13:29 Güncelleme Tarihi: 18.7.2016 13:59
Başbakan Binali Yıldırım gözyaşlarını tutamadı

Başbakan Binali , Bakanlar Kurulu sonrası FETÖ'cü teröristlerin darbe girişimi sonrası yaşananlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ÜNLÜLERİN DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİLERİ!

HAYAT NORMALE DÖNMÜŞTÜR

Başbakan Yıldırım konuşmasında, "Pazartesi günü, ekonominin alt üst olacağı şeklinde propaganda yaptılar. Bugün itibariyle finansman sistemimiz tıkır tıkır çalışıyor. Merkez Bankası her türlü tedbiri almak için hazırda bekliyor. Hayat normale dönmüştür piyasanın verdiği mesaj budur. Gün beraber olma hep birlikte olma günü. Demokrasiye sahip çıkma günü. 'nin geleceğinde, herkes söz sahibidir. Ak Parti, CHP, MHP, HDP. Bütün vatandaşlarımız söz sahibidir" dedi.

BAŞBAKAN YILDIRIM GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Başbakan Binali Yıldırım Darbe girişimine ilişkin yaptığı açıklamada, "Benim 12 yaşındaki torunum, "Dede bunlar bizim askerlerimiz değil mi? Niye insanları öldürüyorlar" dedi. Ben buna cevap veremedim. Cevabı vereceğiz. Öyle bir vereceğiz bütün dünya görecek" diyerek gözleri dolu, duygulu anlar yaşadı.

İŞTE BAŞBAKAN'IN GÖZYAŞLARINI TUTAMADIĞI O DUYGUSAL ANLAR..

Başbakan Binali Yıldırım gözyaşalarını tutamadı

BİR FOTOĞRAF BENİ ÇOK ETKİLEDİ

Başbakan açıklamasının en başında bir fotoğraftan bahsetti. 15 temmuz gecesi darbecilere direnen başı örtülü bir kadının kullandığı harfiyat kamyonunun görüntülendiği fotoğrafı anlatan Yıldırım, "Bir fotoğraf gördüm beni çok etkiledi. Öyle bir fotoğraf ki" dedi. Fotoğrafı anlatan Yıldırım, "O fotoğrafta darbecilere direnen bir harfiyat kamyonu ve kamyonun içinde başı örtülü bir kadın ile yanında başı açık bir kadın ikisi birlikte darbecilere direnmek için yan yana gidiyor. İşte 'yi birleştiren fotoğraf bu. Bu fotoğrafı görünce gözlerimden damlalar düşmesine engel olmadım" dedi.

İŞTE BAŞBAKAN'IN AÇIKLAMASINDA YER VERDİĞİ O FOTOĞRAF

BAŞBAKAN YILDIRIM: BU CANİLERLE TSK'YI BİR TUTMAYIN

ESKİ GENELKURMAY BAŞKANI NECDET ÖZEL DARBE GİRİŞİMİ HAKKINDA KONUŞTU

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDA OPERASYON

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Binali Yıldırım gözyaşlarını tutamadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN