Komutanlar den böyle kaçırılmışlar!

Kuvvetleri Komutanı Ünal’ın kaçırılma görüntüsüne ulaşıldı. Helikopter indiği sırada aralarında konuşan iki kadının yaşadığı panik seslerine yansıdı.

Giriş Tarihi: 18.7.2016 07:49 Güncelleme Tarihi: 18.7.2016 08:04
Komutanlar düğünden böyle kaçırılmışlar!

Darbe girişiminde Eskişehir'deki Muharip Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver'in kızının İstanbul Moda Deniz Kulübü'ndeki törenine katılan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ünal'ın, "Lazerli, tam teçhizatlı" askerler tarafından kaçırılışı kameralara yansıdı.

Cougartipi helikopterden inen darbecilerin, "Emir aldık görevimizi yapmak zorundayız" diyerek düğün alanını basması, davetliler tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

DENİZLİ'DE 550 KOMANDO NASIL ENGELLENDİ?

"KOMUTANLARIM EMİR ALDIK LÜTFEN BİZLERE YARDIMCI OLUN, BOŞALTIN BURAYI"

Görüntülerde bir helikopter havada dolaşırken, başka bir helikopterle düğün alanına inen ve Muharebe Arama Kurtarma (MAK) timine bağlı olduğu öğrenilen tam teçhizatlı askerler Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal'ı alıkoymak için harekete geçiyor. Düğün salonu ve bahçesinde silahla dolaşan askerler, davetlileri zorla dışarı çıkarmak için havaya ateş açıyor. Cep telefonu kayıtlarına göre darbeci bir asker, "Komutanlarım emir aldık lütfen bizlere yardımcı olun, boşaltın burayı. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Kusura bakmayın görevimizi yapmak zorundayız" diyor.

Orgeneral Abidin Ünal'ı böyle kaçırmışlar

KOMUTANLAR DAHA SONRA KURTARILDI!

Kamera kayıtlarında Orgeneral Ünal yer almıyor. Darbeciler, Ünal'ı, helikoptere bindirerek kaçırıyor. Orgeneral Ünal ile Hava Kuvvetleri'nden üst düzey komutanların kurtarıldıkları ve görevlerinin başında olduğu açıklandı.

Kaynak: Habertürk

DARBENİN 2. DALGASI BU ÖNLEMLERLE ENGELLENDİ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komutanlar düğünden böyle kaçırılmışlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN