Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSK imamından FETÖ’cü teröristlere emir

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) mensup darbeci lere örgütün imamından darbe girişimi öncesi gizli bir talimat verildiği ortaya çıktı. Ordu imamı askeri darbenin başarısızlığa uğraması ve yakalanmaları halinde bütün mensuplarının ifadelerinde açığa çıkmayan FETÖ askerlerinin korunmasını, örgütle bağlantısı olmayan kişileri göstermesini istedi.

Giriş Tarihi: 18.7.2016 14:14
TSK imamından FETÖ’cü teröristlere emir

BİZİMKİLERİ KORU, KAHRAMAN YAP

Sözkonusu talimatta, ifade durumunda FETÖ mensuplarından kendilerine yakın olan komuta ve kademelerindeki kişiler hakkında, onların darbeye karşı olduğunu, kendilerini engellemeye çalıştıklarını söylemeleri istenerek bu kripto isimlerin birer kahraman pozuna büründürülerek kademelerinde ilerlemeleri için önlerinin açılması istendi. Talimatta darbeye gerçekten karşı olan ve kendilerini engelleyen ordu mensuplarının da FETÖ'cü diye yaftalanmasını ve ceza almalarının sağlanması istendi.

CUMHURBAŞKANI'NA SALDIRAN FETÖ'CÜ HAİN ESKİ HAKEM ÇIKTI

DAHA ÖNCE DE YAPMIŞLARDI

Devlet ve askeri yapıda sinsi bir şekilde yapılanan FETÖ mensuplarının benzer taktiği hem 28 Şubat postmodern darbesinde hem de 17/25 Aralık darbe girişiminde uygulamaları dikkat çekmişti. FETÖcüler sözkonusu bu iki darbede, kendi yandaşlarını koruyup örgütle bağlantısı olmayan bir çok insanı "Bu FETÖcü" diye göstermiş ve soruşturmaların kendi yandaşlarına uzanmasını engellemişti.

FETÖ'CÜ YAVERLERİN HAİN PLANI TUTMADI!

AYNI TAKTİĞE DEVAM

Benzer taktiği bir kere daha devreye sokan FETÖ mensupları, sözkonusu gizli talimat gereğince yakalanan ordu mensupları ifadelerinde kripto üyelerinin korunması ve karşı tarafın diskalifiye edilmesi yöntemine başvuracak.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK imamından FETÖ’cü teröristlere emir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN