Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akademisyenlerden darbeye hayır

ÜNDER (Üniversiteli Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği) darbeye karşı bildiri yayınladı.

Giriş Tarihi: 19.7.2016 15:05
Akademisyenlerden darbeye hayır

Yayınlanan bildiride şu görüşlere yer verildi: "ÜNDER olarak 15 Temmuz gecesi ülkemizde yaşanan darbe girişimini kabul edilemez buluyor ve koşulsuz olarak lanetliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, yalnızca halkın kararı ile demokratik yollarla seçilmiş yönetimlere emanet edilebilir. Bu demokrasinin vazgeçilmez bir gerekliliğidir.

Meşru yollarla seçilen hükumete ve demokrasimize yönelik yapılan her türlü saldırı birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzurumuza zarar verecektir. Millet olarak içinde olduğumuz bu sıkıntılı sürecin bir an önce son bulmasını, ülke olarak daha güçlü bir biçimde demokrasi yolculuğumuza devam edebilmeyi ümit ediyoruz. ÜNDER çatısı altında bulunan biz bilim insanları olarak, ilk anlardan itibaren sağduyulu halkımıza, darbeye "DUR" deme çağrısında bulunarak net ve kararlı duruşumuzu ortaya koymaya çalıştık. Milletimizin demokrasiye sahip çıkması ile de karanlık bir geceden aydınlık bir güne uyandık.

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da demokrasinin yanında olmayı kendisine görev edinen ÜNDER; ülkemizin demokrasi ve istiklal mücadelesinde, her türlü katkıyı sağlamayı asli görevi olarak görüyor, demokrasinin kesintiye uğratılması yolundaki her girişime tepkisini koymaya devam edeceğini kararlılıkla bildiriyor. Bu vesileyle bilim insanları, akademisyenler olarak darbe girişimi sırasında yaşamını yitirenlere Allahtan Rahmet yaralılara geçmiş olsun diyor, ülkemizin bu tür olayları bir daha yaşamamasını temenni ediyoruz."

ÜNDER Başkanı

Doç. Dr. Muhammed KURULAY

MANİSA'DAN DARBEYE HAYIR SESLERİ YÜKSELDİ

EZANLARI SUSTURAN DARBELERDEN, DARBELERİ SUSTURAN EZANLARA!

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SESLERİ 'DARBEYE HAYIR'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akademisyenlerden darbeye hayır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN