FETÖ'cü damat üzerinden karargahı ele geçirdiler

Bürokrasiyi damatlar üzerinden ele geçiren Gülen’in, Kuvvetleri eski Komutanı Org. Öztürk’ün damadı Pilot Yarbay Karakuş üzerinden Hava Kuvvetleri’ni ele geçirdiği öğrenildi. Öğrencilik yıllarından bu yana Fetullah Gülen’in müridi olan darbenin elebaşlarından Pilot Yarbay Hakan Karakuş’un telkinleriyle FETÖ ile tanışan Org. Akın Öztürk, emekli olmasına rağmen karargaha Akıncı Üssü’ne giderek darbeyi yönettiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 19.7.2016 14:27 Güncelleme Tarihi: 19.7.2016 15:20
FETÖ'cü damat üzerinden karargahı ele geçirdiler

Darbe soruşturmasının başlamasıyla birlikte detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

ERLERİN DURUMU NE OLACAK?

Darbe ile ilgisi olmayan er ve erbaşlarla ilgili titiz bir çalışma yürütülüyor. Şehit ve yaralılardan çıkan mermilerin öncelikle balistik raporu beklenecek. Bunun yanısıra polisin "bu bir darbedir, teslim olun" uyarılarına rağmen alandan çekilmeyen, halkla ve polisle çatışmaya devam eden erler belirlenecek. Silah kullanmayan, tatbikat yalanı ile kandırılan er ve erbaşlar için farklı bir işlem uygulanacak.

ASKERİ LİSELERDE VE HARP OKULLARINDA TEHLİKE DEVAM EDİYOR

Askeri Liselerde ve Harp Okullarında ise Fetullahçı örgütlenmenin hala çok güçlü olduğu belirtiliyor. Bazı okullarda %95'e y bir Fetullahçı örgütlenme olduğu ve öğretim görevlilelirinin telkinleriyle bu okullarda öğrencilerin çözülmesinin engellendiği belirtiliyor. Polis kolejlerinde olduğu gibi Harp Okulları ve Askeri Liselerde örgüt sempatizanı öğrencilerin puan durumlarına göre fen liseleri, Anadolu liseleri ve üniversitelerin ilgili bölümlerine geçişini kolaylaştıracak bir çalışma yapıldığı belirtiliyor.

FETÖ'CÜ HAİNLERİN DARBE GİRİŞİMİ SIRASINDA VERDİĞİ TALİMATLAR KAN DONDURDU

FETÖ'NÜN KLASİK TAKTİĞİ: DAMAT YOLU İLE KARARGAHI ELE GEÇİRMİŞLER

Bürokrasiyi damatlar üzerinden ele geçiren Gülen'in, Kuvvetleri eski Komutanı Org. Akın Öztürk'ün damadı Pilot Yarbay Karakuş üzerinden Hava Kuvvetleri'ni ele geçirdiği öğrenildi. Öğrencilik yıllarından bu yana Fetullah Gülen'in müridi olan darbenin elebaşlarından Pilot Yarbay Hakan Karakuş'un telkinleriyle FETÖ ile tanışan Org. Akın Öztürk, emekli olmasına rağmen karargaha Akıncı Üssü'ne giderek darbeyi yönettiği ortaya çıktı.

GÜLEN SİYASİLERİN VE İŞADAMLARININ AİLELERİNE SAYISIZ DAMAT SOKTU

Ailelerin içine damat sokarak ele geçirme taktiğinin Gülen'in en eski yöntemlerinden biri olduğu biliniyor. Teröristbaşı Fetullah Gülen, donanımlı müridlerini siyasilerin, işadamlarının, önemli bürokratların ve komutanların damadı olarak hazırladığı, bunun için FETÖ'nün bütün imkanlarının bu damatlar için seferber edildiği belirtiliyor.

Kaynak: Sabah.com.tr

"DARBECİLER HAFTA SONU GÖZALTINA ALINACAKTI"

VATANDAŞA SİLAH DOĞRULTMAYAN ASKER OMUZLARA ALINDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'cü damat üzerinden karargahı ele geçirdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN