"Önce Erdoğan öldürülmeliydi"

Giriş Tarihi: 19.7.2016 09:31 Güncelleme Tarihi: 19.7.2016 10:26
Önce Erdoğan öldürülmeliydi

Amerika'nın popüler dergilerinden Foreign Policy'nin yazarı Edward Luttwak, cuntayı yorumladı. Luttwak, darbenin başarısızlığını Erdoğan'ın öldürülmemesine bağladı!

Amerika'da yayımlanan Foreign Policy dergisi FETÖ'cü askerlerin darbe girişiminde neden başarısız olduğu analiz etti! Dergide yayımlanan Edward Luttwak imzalı yazıda cuntanın 15 Temmuz'daki darbe girişimi ele alındı. Analizde 'Başarılı bir askeri darbe için ne gerekir?' diye soran Luttwak 'Önce lider öldürülmeliydi' yanıtını verdi.

İŞTE MİLLETE KURŞUN SIKAN VATAN HAİNLERİ

FETÖ'NÜN NEDEN AKŞENER'DE ISRAR ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI!

VATANDAŞLARDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SEVGİ GÖSTERİSİ

YA GÖZALTI YA ÖLÜM

Yazıda 'deki darbecilerin, darbeyi gerçekleştirmek için tanklara, silahlara ve her türlü atıl araca sahip olduğunu ve darbe için iyi de bir stratejilerinin olduğunu belirtti.

Ancak iyi bir sonuç için darbenin bir numaralı kuralının ya liderin gözaltına alınması ya da öldürülmesinin gerektiğini söyleyerek 'ye ve Erdoğan'a olan düşmanlığını gözler önüne serdi. Yazıda darbecilerden aktivist diye bahseden Edward, darbenin başarısız olmasının cuntacıların strateji eksikliğinden kaynaklandığını belirtti. (Yenişafak)

ERDOĞAN'DAN CNN INTERNATİONAL'A ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Önce Erdoğan öldürülmeliydi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN