Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Hüseyin Coş en uzun geceyi anlattı

zaman çeşitli tepkileriyle gündeme gelen Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş FETÖ teröristlerin vatandaşa saldırdığı gün de valilik önünde vediği pozla ve savcılıkta çekilen videoyla gündeme geldi. Öyle ki; valilik önünde verdiği pozdan yapılan capsler sosyal medyada en çok dolaşan capsler arasında. Vali coş o gün akşam saatlerinde başlayan kalkışmanın detaylarını sabah.com.tr’ye anlattı.

Giriş Tarihi: 19.7.2016 15:56 Güncelleme Tarihi: 19.7.2016 16:14
Vali Hüseyin Coş en uzun geceyi anlattı

İstanbul'dan bir gazeteci arkadaşın bilgi almak için araması üzerine durumdan haberdar olduğunu söyleyen Vali Coş, "Ankara ile yaptığım birkaç görüşme yaptım. TSK'nın içinde bir grubun kalkışma içerisinde olduğunu öğrendim ve Belediye ile Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçtim.STK'lar ile görüştüm ve sivil halkın kent meydanında toplanmasını sağladım" dedi.

Ve Vali Coş şöyle devam etti;

O arada Tugay komutanı da Emniyet müdürünü aramış sıkı yönetim ilan edildiğini tebliğ etmiş. Emniyet müdürü de bu durumu kabul etmediğini söyleyerek durumu "sayın vali'ye aktaracağım" demiş.

VALİ COŞ, TİTİZLİKLE YÜRÜTTÜĞÜ TERÖRLE MÜCADELE STRATEJİSİNİ ANLATTI

"KIŞLAYA DÖNMEYENİ VURUN"

Ben de Emniyet müdürüne izindeki bütün personeli çağırmasını ve cephanedeki bütün silahların personele dağıtmasını söyledim. Kışlasına geri çekilmeyene vur emri verdirttim. Jandarma komutanını aradım, izindeymiş. Vekili olan yarbay da iki, iki buçuk saat aramama rağmen telefonlarıma çıkmadı.

Bu durum sonrasında adli işlerimin yürümesi açısından başsavcımızı da aradım. Arkadaşlarımız aradı valilik binasına gelmiş ve yönetimi almaya kalkışmış. Vatandaşımız tepki gösterince de açmışlar. Bazı vatandaşlarımız yaralandı. Asker ateş açınca vatandaş daha da sinirlenmiş valilik binası içerisinden askerleri teslim almışlar.

Tugay'dan takviye birlik çıkmaması için iş makinaları ile giriş çıkışları kapattırıp, elektrik ve su idaresinden de elektrik ve sularını kestirdim.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Hüseyin Coş en uzun geceyi anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN