FETÖ ve PKK'dan darbe girişimi öncesi iş birliği

Bölücü terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırıların, FETÖ'nün darbe girişimi öncesinde kesilmesi, iki terör örgütünün birlikte hareket ettiğinin en önemli göstergesi olarak nitelendirildi.

Giriş Tarihi: 20.7.2016 13:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2016 16:41
FETÖ ve PKK'dan darbe girişimi öncesi iş birliği

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından, TSK'nın kahraman mensuplarıyla asker elbisesi içerisine girmiş eli kanlı canilerden oluşan illegal çete mensuplarının ayırt edilmesi önem taşıyor. Bu, ülkenin ve milletin birliği, bütünlüğü ve güvenliği bakımından hayati özellik taşırken, yapılan ayıklamanın ardından mevcut askerlerin "milletin, halkın has evlatları" olduğu belirtildi.

AMAÇ HALK İLE ORDUYU KARŞI KARŞIYA GETİRMEK

Bu nedenle bundan sonra askerlere yapılabilecek olası saldırıların, tepkilerin FETÖ üyelerini sevindireceği, onların başarmaya çalıştığı "halk ile orduyu karşı karşıya getirme" amacına katkı sağlayacağı ifade edildi. Bu gibi davranışların ülkenin bekasına da halel getirebileceği dile getirilirken, bölücü terör örgütü üyelerinin bu durumdan yararlanarak yollara mayın döşemeye başladığı yönünde istihbaratların bulunduğu bildirildi.

DARBE GİRİŞİMİ ÖNCESİ PKK SALDIRILARINI KESMİŞTİ

Darbe girişimi öncesi bölücü terör örgütü PKK'nın saldırılarını kestiğine de işaret edildi. Böylelikle TSK içindeki FETÖ üyelerine, darbe girişimi için hazırlık yapma fırsatı verildiği belirtilirken, iki terör örgütünün bu anlamda birlikte hareket ettiği vurgulandı. Bu durum, iki terör örgütünün de bir üst akıldan aldıklarının göstergesi olarak değerlendirildi. Sınır birliklerine yapılacak saldırıların ise terör örgütü DAEŞ'e yarayacağına çekildi.

DARBECİ ASKERİ BÖYLE FIRÇALADI!

TÜRKİYE FETÖ ELEBAŞISININ ABD'DE TUTUKLANMASINI TALEP ETTİ

MERAL AKŞENER'İN EKİBİNDEKİ O İSMİN DARBEDEN HABERİ VARMIŞ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ ve PKK'dan darbe girişimi öncesi iş birliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN