Silahlarıyla geldiler kelepçeyle döndüler

SABAH’A 15 TEMMUZ’DA YAPILAN BASKININ DETAYLARI: Gazetemizi susturmak için gelen hainler, halkın üzerine araç sürüp açtı. Etten duvarı geçemeyen cuntacılar gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 20.7.2016
Silahlarıyla geldiler kelepçeyle döndüler
FETÖ-PDY'ci vatan hainlerinin 15 Temmuz gecesi soyundukları darbe girişiminde SABAH gazetesinin İstanbul'daki binası da hedefteydi. SABAH'ı ele geçirmek için terör estiren darbecilerin karşısında halk etten duvar ördü. Hainlerin planları ise "Ya sen çekersin (silahı) ya da ben" diyen polisin dik duruşuyla bozuldu.

'YA SEN ÇEKERSİN YA DA BEN'
MOBESE ve SABAH güvenlik kameralarının kaydettiği cunta girişimi şöyle gelişti: Bir darbeci , halkın toplandığı SABAH'ın Balmumcu'daki binası önünde keşif yaptı. Gelişme üzerine SABAH Güvenlik Amiri Hamdi Yılmaz, halkın yardımıyla yola barikat kurulmasını sağladı. 15 dakika sonra biri rütbeli 3 silahlı asker, kurulan barikatın kaldırılması için yeniden bina önüne geldi. Darbeci komutan, Beşiktaş ilçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Komiser Yardımcısı Turhan Başaran'a "Yolu aç, yoksa zorla açarız" diyerek gözdağı verdi. Tehdide boyun eğmeyen Başaran ise "Ya sen çekersin (silahı) ya da ben, ama bu yol açılmayacak" yanıtını verdi. Hainler yolun açılmayacağını anlayınca birliklerine tekrar geri döndü.

İKİNCİ KEZ GELDİLER
Darbecilerin yurt genelinde püskürtüldüğü haberleri sonrası halk 02.35 sıralarında yoldan çekildi. "Yolun açıldığı" bilgisini alan darbeciler bu defa askeri araçlarla ve kalabalık şekilde SABAH binası önüne geldi. Buna karşılık halk yeniden yolu kapattı. Araçlardan rastgele açmaya başlayan hainler ise askeri araçları halkın üzerine sürdü, onlarca kişi yaralandı, yol kenarındaki araçlar hasar gördü.

ÇALIŞMA OFİSİ'NE YÖNELDİLER
SABAH'a giremeyen hainler bu defa Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'ne yöneldi. Ancak Başbakanlık koruma polislerinin 00.00'dan itibaren yolu trafiğe kapatması, cuntanın buradaki planını da bozdu; bir kısmı Ertuğrul Sitesi'ne sığındı. Saatler sonra hainlerin tamamı ele geçirildi. Otobüslerle emniyete götürülen şüphelilerin emniyetteki işlemleri ise sürüyor.

A Haber'de katliam yapacaklardı!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Silahlarıyla geldiler kelepçeyle döndüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN